Společnost
29/02/2024 Petr Sobol

To bude jízda! Známá ostravská hospoda pořádá pivní zájezd do Varšavy

Foto: se souhlasem Kurnik Šopa Hospody

Ostravská Kurnik Šopa Hospoda stále přichází s novinkami. Nedávno v ní odstartovaly pivní kroužky pro ženy, teď zase chystá cestu na největší polský pivní festival do Varšavy.

Kurnik Šopa Hospoda má v Ostravě dvě pobočky. První otevřela v roce 2012 v Porubě, druhou provozovatelé Jiří Bajgar a Petr Kmetík rozjeli o pět let později v centru města. „Začínali jsme na Svijanech a měli tři kohoutky, teď jich máme na každé hospodě osm,“ řekl pro patriotmagazin.cz Jiří Bajgar.

Před časem se v Kurnik Šopa Hospodě rozjel pivní kroužek pro ženy, který si rychle získal velkou oblibu. Jeho zakladatelkou je Natálie Raclavská, která kroužek zároveň vede.

Taky je certifikovanou pivní hodnotitelkou na soutěžích v Polsku, kde dělá i průvodkyni po známých místech a památkách. A právě tady vznikla myšlenka uspořádat kulturně-pivní zájezd na pivní festival do Varšavy, který bude spojený i s prohlídkou města.

Zájezd je na programu o víkendu 23. a 24. března. Celková cena činí 4790 korun, pro deset nejrychlejších zájemců v každé z Kurnik Šopa Hospod je o 300 korun levnější. V ceně zájezdu je zahrnuta cesta, ubytování se snídaní, sobotní vstup na festival, nedělní návštěva pivovaru s degustací i prohlídka Varšavy.

Festival na fotbalovém stadioně

Na samotném festivalu, který proběhne na fotbalovém stadioně Legie Varšava, bude na výběr z více než 1300 piv od 60 pivovarů. Připraven je i bohatý doprovodný program a velká gastrozóna. „Jedná se o největší polský pivní festival. Já osobně jsem ho však ještě nenavštívil, takže jsem plný očekávání. Určitě na něm objevíme spoustu zajímavých kousků,“ svěřil se Bajgar.

Ostatně, i když se to možná tolik neví, Polsko je na vysoké pivní úrovni. „Hlavně tedy, co se týká craftového piva, umí tam uvařit neuvěřitelné vzorky. Polsko je však pro nás stále neprobádaný trh,“ prozradil Bajgar, který má s polskými pivy zkušenost i z ostravských Kurnik Šopa Hospod: „Nějaká polská piva už jsme u nás čepovali. Poláci nešetří na chmelu, jejich piva jsou dražší, ale jsou vynikající.“

Pokud se výlet do Polska vydaří, tak by ostravská hospoda ráda naplánovala i další pivní cesty. „Rádi bychom takové výjezdy dělali častěji. Přemýšlíme také o jednodenních výletech do českých pivovarů,“ prozradil Jiří Bajgar.

Pokračuje taky pivní kroužek pro ženy, o který je veliký zájem. K jednomu původnímu se přidaly další dva termíny a kroužek se z centra rozšířil i do Poruby. „Holek stále přibývá, baví je to. Jeden z pivovarů jim dokonce nabídl, že si společně mohou uvařit i pivo. Máme z toho velikou radost,“ usmál se Bajgar.

Sdílejte článek