Společnost
31/03/2017 Tomáš Svoboda

Studentský Majáles se vrací mezi vysoké pece a mění termín na pátek

5 scén, přes 30 vystoupení včetně skupin jako No Name či Wohnout, celkem více než 45 hodin hudby a nezapomenutelná atmosféra! To jsou hlavní atributy, na které lákají organizátoři studentského Majálesu Ostrava.

Největší novinkou letošního ročníku je podle pořádající Stavovské unie studentů změna termínu na pátek 12. května, který byl zvolen cíleně proto, že studentům obou ostravských univerzit právě v tento den končí výuka.

Jako nejlepší odměnu za zvládnutí letního semestru se mohou těšit na vystoupení řady populárních kapel v čele se slovenskými No Name, kteří se na studentském festivalu představí vůbec poprvé.

„Věříme, že tímto rozhodnutím včetně přesunutí Majálesu na pátek uděláme velký krok vpřed. Každý návštěvník je pro nás jedinečný a vážíme si ho, jenom díky nim se můžeme každý rok zlepšovat,“ uvedla dramaturgyně Majálesu Barbora Žembová.

Z dalších novinek lze zmínit návrat čepovaného piva z nošovického pivovaru Radegast a také přesun hlavního dění v rámci vítkovické Dolní oblasti do industriálního prostoru mezi vysoké pece. Kromě No Name zahrají také další kapely jako Mandrage, Wohnout, Mirai, Sto zvířat, Zoči Voči, Rocky Leon, Paulie Garand, Pil C, Telekinesis, Joe Ford, Invasion nebo Criminal Noise a mnoho dalších interpretů.

Celkově bude studentská oslava jara probíhat prakticky celý měsíc již od 5. dubna, kdy dojde na ostravském Masarykově náměstí k zahájení majálesového měsíce. Následovat budou doprovodné akce jako třeba 19. dubna „Melody of Campus“ v porubském areálu VŠB, dále 22. dubna „Sk8park Contest“ v porubském skateparku či 25. dubna „Fitness session“ v Trojhalí Karolina.

V samotný „den D“, tedy v pátek 12. května vše začne tradičním Majálesovým průvodem v centru Ostravy.

Vstupenky na letošní ostravský Majáles byly do 31. března v online předprodeji k mání za 150 korun, do 10. května je bude možné koupit za 200 korun, na místě pak za 250.

Sdílejte článek