Sport
05/10/2022 Petr Sobol

Skvělá zpráva. Talent Baníku, který musel kvůli rakovině přerušit kariéru, už zase trénuje

Talent Baníku Matěj Šín musel v červnu kvůli onkologickému onemocnění přerušit fotbalovou kariéru. Mladý bojovník už je ale zpátky na hřišti.

Jak v červnu informoval portál fcb.cz, lékaři Šínovi diagnostikovali onkologické onemocnění a talentovaný záložník musel dočasně přerušit sportovní kariéru.

Osmnáctiletý fotbalista, který má na kontě pět ligových startů, však s nemocí válčí statečně. Dokonce už zase začal s tréninkem.

„Absolvoval první zátěžové testy. Opatrnost je samozřejmě nadále naprosto nezbytná a Matěj stále zůstává pro lékařským dozorem, nicméně je to signál, že vše zatím jde, jak má, a Matěj je a bude v pořádku. Má před sebou hodně práce, všichni věříme, že ji zvládne," uvedl nový sportovní šéf Baníku Ostrava Luděk Mikloško.

Šín se během léčby dočkal obrovské podpory od jeho nejbližších, od přátel, klubu, hráčů i fanoušků. „Všechny ty vzkazy jsem vnímal a chci všem lidem včetně fanoušků za tu podporu poděkovat. Dodávala mi sílu a chuť uzdravit se a zase se do toho všeho pustit. Věřím, že to všechno půjde a že se přiblíží ten den, kdy zase budu moct nazout kopačky a obléknout dres Baníku," přeje si.

Osmnáctiletý talent si návrat k fotbalu velmi užívá. „Pro mě je to obrovské povzbuzení a motivace. Konečně můžu zase trénovat, i když zatím individuálně, a soustředit své myšlenky na fotbal," dodal.

Sdílejte článek