Nejnovější zprávy: Dejte mi chvilku, taky budu krásný! V Ostravě se vylíhli plameňáci Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír

Sport

Krutá zpráva. Velký talent Baníku (18) má rakovinu

Osmnáctiletý záložník ostravského Baníku Matěj Šín měl nakročeno ke skvělé kariéře. Tu teď ale musel kvůli onkologickému onemocnění přerušit.

Foto: se souhlasem FCB

Matěj Šín je odchovancem Baníku, za který si v tomto ročníku připsal prvních pět ligových startů. Další teď ale určitě nepřidá.

Jak informoval portál fcb.cz, lékaři Šínovi diagnostikovali onkologické onemocnění a talentovaný záložník musel dočasně přerušit sportovní kariéru

„Matěj nyní začne absolvovat pooperační léčbu, která neumožňuje, aby podstupoval jakoukoliv zvýšenou fyzickou zátěž,“ uvedl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. „Pro klub je teď absolutní prioritou Matějovo zdraví a jsme připraveni mu poskytnout maximální možnou součinnost a podporu v další léčbě. Držíme mu palce, ať má co nejzdárnější průběh a věříme, že se znovu brzy vrátí do kabiny a na hřiště,“ přeje si.