Proměny kraje
24/02/2024 Petr Sobol

Řidiči se dočkali, nový kruháč v Ludgeřovicích je v provozu

Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Kruhový objezd v Ludgeřovicích na Hlučínsku je zkolaudovaný, řidiči ho už mohou naplno využívat.

Nová okružní křižovatka byla slavnostně otevřena v pátek, za účasti představitelů obce a Moravskoslezského kraje, který stavbu z podstatné části financoval.

„Kruhové objezdy jsou zvláště v centrech obcí a měst rozhodně bezpečnějším řešením provozu než klasické křižovatky. Je potvrzeno, že ‚kruháče‘ mají méně kolizních bodů, řidiči do nich vjíždějí pomaleji a případné srážky aut bývají hlavně s bočním nárazem. Díky tomu nedochází haváriím s vážným zraněním. Jsem rád, že se okružní křižovatky dočkaly i Ludgeřovice. Stavba byla komplikovaná,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a doplnil, že o náklady ve výši téměř 11,764 milionu korun se podělily kraj, který prostřednictvím Správy silnic Moravskoslezského kraje zaplatil 9,79 milionu korun, a obec, ta uhradila 1,973 milionu korun.

Nový kruhový objezd nahradil klasickou křižovatku ulic Markvartovické a Hlučínské, umožnil tím plynulé dopravní propojení obou silnic a nově také dopravní obsluhy směřující k plánovanému Centru služeb.

Sdílejte článek