Společnost
16/06/2016 Jaroslav Baďura

Při vážné nehodě v Kozlovicích byly těžce zraněny tři děti

Zdravotnická záchranná služba dnes zasahovala u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Po půl osmé byl operátorům nahlášen střet vozidel v obci Kozlovice s tím, že na místě jsou tři zraněné děti.

„Na místo spolu s dalšími složkami vyjela pozemní posádka z Frýdlantu nad Ostravicí a vzlétl vrtulník z Ostravy. Posádky ošetřovaly tři zraněné děti, dva chlapce ve věku čtyř a devíti let a sedmiletou dívku,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Všechny děti byly z vozidla vytaženy ještě před příjezdem záchranářů. Mladší z chlapců utrpěl těžké zranění dolní končetiny. Záchranáři mu podali léky tlumící bolest, zajistili imobilizaci končetiny a po přípravě k transportu jej letecky přepravili do zdravotnického zařízení.

„Sedmiletá dívka s poruchou vědomí byla ošetřena s podezřením na poranění mozku, uložena do podtlakové matrace a s vážným zraněním rovněž leteckou cestou transportována do nemocnice,“ uvedl mluvčí Humpl.

U chlapce ve věku devíti let zjistil zasahující lékař poranění zad a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl k dalšímu ošetření přepraven sanitním vozidlem. Všechny děti byly předány do péče týmu urgentního příjmu ostravské fakultní nemocnice.

Sdílejte článek