Nejnovější zprávy: Převrat! Vondrák má jako hejtman skončit, kdo ho nahradí? Mladá žena na Frýdecko-Místecku přežila srážku s vlakem

Sport

Přestupová pecka. Do Karviné se po 19 letech vrátil legendární brankář

Házenkářská extraliga odpálila pořádnou pecku. Za karvinský Baník bude chytat Martin Galia.

Martin Galia (vpravo) je zpátky v Karviné. Foto: se souhlasem HCB Karviná

Třiačtyřicetiletý Galia získal s Karvinou tři tituly. To už je ale dávná historie…

Karvinou opustil v roce 2003, kdy zamířil do švédského Redbergslids, odkud se odrazil do německé Bundesligy. Během angažmá v Göppingenu byl vyhlášen nejlepším brankářem ligy a s Lemgem dokonce vyhrál Pohár EHF. Chytal taky za švýcarský St. Gallen a od roku 2016 byl v polském Zabrze. A teď se vrátil domů.

„O tom, že se jednou vrátím do Karviné, jsem věděl už od prvního dne, kdy jsem ji opustil. Nynější přestup se rodil velmi lehce. Bavili jsme se o tom poslední tři sezony a teď nastal ten pravý čas, abych klubu vrátil všechno, co mi kdysi dal,“ uvedl Galia pro klubový web.

Zkušený gólman má na kontě přes 200 startů za národní tým, se kterým startoval na čtyřech světových a sedmi evropských šampionátech. Měl chytat i v zimě v Bratislavě, v době EURA byl ale zraněný, a tak plnil roli poradce brankářů.

„V klubu budu mít tři role. První je ta, že se budu věnovat brankářům všech věkových kategorií jako specialista – trenér brankářů, druhá má role je ta, že budu působit jako asistent trenéra Michala Brůny a ta poslední, na kterou se velmi těším, je ta, že se vrátím na palubovku a chtěl bych v Karviné ukončit svou dlouhou kariéru,“ prohlásil Galia.