Sport
08/07/2022 Petr Sobol

Papadopulos zvažuje návrat! Vrátila se mi chuť, končit sestupem bych nechtěl

Zdálo se, že loňská sezona bude jeho poslední v dlouhé a bohaté kariéře. Všechno ale nakonec může být jinak, Michal Papadopulos ještě možná neřekl poslední slovo.

Dělal, co mohl, Michal Papadopulos ale v minulé sezoně Karvinou ve Fortuna lize nezachránil. „Měli jsme příšerný začátek, pořád jsme museli něco dohánět. Ať jsme dělali, co jsme dělali, nešlo nám to. Doma jsme nebodovali a spadli jsme,“ ohlíží se za zpackaným ročníkem pro patriotmagazin.cz.

Ovšem právě onen sestup mu nakonec ještě možná prodlouží kariéru, kterou už původně plánoval uzavřít. „Kdybychom se zachránili, možná už bych skončil,“ přiznal sedmatřicetiletý útočník, který před pár dny znovu vyběhl na trávník s – teď už druholigovými - fotbalisty Karviné.

Znamená to, že přidá ještě další rok? „Uvidíme, začal jsem trénovat, do týdne bych se měl rozhodnout. Pokud mi vydrží zdraví, tak bych ještě mohl pokračovat, ale stát se může cokoliv,“ říká otevřeně.

Možností, kde by případně mohl dále hrát, je víc. Aktuálně to však vypadá, že pokud si svou fotbalovou kariéru ještě prodlouží, tak to bude v Karviné. „Mám rodinu, už nechci žádné stěhování,“ hlásí.

Papadopulos po náročné sezoně odjel na dovolenou do Řecka. Tam si vyčistil hlavu a začal uvažovat o návratu. „Končit sestupem by asi nebylo nejlepší. To je ta motivace, která mi říká, že bych měl pokračovat, takto bych končit nechtěl. To mě žene dopředu, navíc se cítím zdravý, nic mě nebolí. Dovolená mi pomohla, vrátila se mi chuť, třeba ještě pár zápasů dám,“ usmál se.

Zkušený útočník odehrál za Karvinou poslední dva roky. A i když zažil bolavý pád, v klubu byl spokojený. „Jsem v kraji, kde žiju, mám to tady rád. I to si myslím, že bude hodně rozhodovat,“ říká Papadopulos, jehož loni k návratu lákal i ostravský Baník. „Papa“ ale nabídku odmítl. „Nelituju toho, za svým rozhodnutím si stojím. Každopádně jsem Baníkovec a na Baník mám ty nejlepší vzpomínky. Je to velkoklub a budu jim fandit dál,“ uzavřel.

Sdílejte článek