Společnost
17/06/2016 Jaroslav Baďura

Předpovědi se naplnily: silný vítr v kraji kácí stromy, způsobil i vážnou autonehodu

Minimálně na hodinu a půl až dvě hodiny byla dnes dopoledne uzavřena frekventovaná silnice I/58 u Petřvaldu (okres Nový Jičín), kde se před půl devátou ranní stala nehoda dvou osobních aut, a to zřejmě kvůli pádu stromů.

Nehoda si vyžádala si zranění řidičů obou osobních aut, kteří skončili v nemocnicích. Na místě zasahují dvě hasičské jednotky Moravskoslezského kraje – stanice Ostrava-Jih a Bílovec (okres Nový Jičín), protože nehoda se stala na hranici obou okresů. Budeme muset přivolat hasičský vyprošťovací speciál,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na silnici zde již spadly tři stromy, které budou muset hasiči odklidit. Hasiči nechali odjet z této nebezpečné silnice, kolem níž se kvůli silnému větru ohýbají i další vzrostlé stromy, i všechna vozidla složek záchranářů, protože jde o velice nebezpečné území. Pohybují se zde pouze hasiči v přilbách, a to s velikou opatrností. Silnice je tedy uzavřena, objížďky vedou přes okolní obce, především přes obec Petřvald.

Od dnešních asi 5 hodin ranních do 9.40 vyjeli hlavně profesionální a dobrovolní hasiči ke spadlým stromům a větvím v kraji více než osmdesátkrát, ztoho polovina výjezdů je v okrese Frýdek-Místek. Každý výjezd znamená minimálně jeden spadlý strom, někdy i více.

Sdílejte článek