Společnost
03/04/2017 Tomáš Svoboda

Prázdniny v Ostravě začnou Festivalem v ulicích! Zahrají Melody Makers, Lenny či Prago Union

Už od roku 2011 oživuje centrum Ostravy hudbou, divadlem, workshopy, stánky a programem pro rodiny Festival v ulicích, který letos proběhne hned na začátku prázdnin, tedy v pátek 30. června a v sobotu 1. července.

Nově se letos festival vedle tradičních míst, jako je Černá louka, Masarykovo náměstí, nábřeží Ostravice a přilehlé ulice, rozšíří i na Slezskoostravský hrad. Vstup bude tradičně zdarma.

„Festival jsme posunuli na konec školního roku a začátek července, aby si jej Ostraváci mohli užít, ještě než odjedou na dovolené. Navíc to termínově vyšlo na víkend, což je ideální,“ uvedla ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová.

Z hudebního programu je již v tuto chvíli potvrzena řada zajímavých domácích i zahraničních jmen: například Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Lenny, Xavier Baumaxa, The Weight z Rakouska, Flo z Itálie, Thom Artway, Emma Smetana, Malalata či Prago Union.

Největší tahák? Africké rytmy a rock jako Led Zeppelin

„K největším zahraničním tahákům budou bezesporu patřit bruselští Kel Assouf, kteří míchají těžký rockový zvuk – připomínající například Led Zeppelin – s africkými trance rytmy,“ doporučila za organizátory Hradilová.

Jak dále sdělila, také letos poměří své umění na scéně Jump into Colours kapely, které zvítězily v nejrůznějších hudebních soutěžích. „Konečného vítěze, který si o tři týdny později zahraje na Colours of Ostrava, vybere přímo na místě porota složená z řad profesionálních hudebníků, publicistů a novinářů,“ dodala ředitelka festivalu.

Návštěvníci se budou moci na Festivalu v ulicích opět těšit na bohatý doprovodný program: divadla, workshopy, hry, geocaching, sport, stánky nebo aktivity pro rodiny s dětmi. Průběžně jej budou organizátoři zveřejňovat na webu a facebooku festivalu. „Již nyní ale můžeme slíbit, že bude zase větší a pestřejší,“ uzavřela Hradilová.

Sdílejte článek