Nejnovější zprávy: Hrdinové handicapu. Ocenění získal šestiletý Oliver, připomněla se i tragická střelba Skvělá zpráva. Talent Baníku, který musel kvůli rakovině přerušit kariéru, už zase trénuje

Společnost

Podívejte se: Pustkovcem prošel masopustní průvod Kozelek

​Obyvatelé Pustkovce se v sobotu odpoledne sešli u hasičárny, aby zde „odsoudili k trestu nejvyššímu“ obecního kozla.

Foto: Petr Broulík

Rej masek tak vyprovodil v rámci masopustních oslav postavu, která už podle soudců v talárech a parukách nevykonávala dobře své poslání. O vykonání trestu se postaral řezník a kozla pak s kumpány odnesl v neckách.

Tak nějak vypadala kozelková masopustní scénka Zabíjení kozla.

Slavnost zvaná Kozelek se odbyla za velkého zájmu obyvatel Pustkovce i s tradičním masopustním průvodem masek od dolního konce Pustkovce. Tento zvyk oživili hasiči, zástupci městského obvodu a obyvatelé Pustkovce před lety jako místní tradiční podobu Masopustu.

Pustkovec býval původně samostatnou obcí, ovšem dnes je jedním z ostravských obvodů, který si uchovává stále trochu vesnický ráz navzdory okolním hradbám panelákům.

Mezi masopustními maskami nechyběly cikánky, hejkal, červená Karkulka, muzikanti, strážník, divoženky, nevěsta, farář, voják, smrtka, žabák, umrlec, kovboj, řezník a dokonce i malý batman či anonymous.

Tento tradiční zvyk a zakončení masopustního průvodu připravují každý rok pustkovečtí dobrovolní hasiči u své nové hasičásrny.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík

Zavřít reklamu