Sport
31/07/2020 Josef Pešout

​Po triumfu s Libercem se Marosz chystá na extraligu ve Vítkovicích

Na hokejové trase Liberec-Ostrava došlo během letní pauzy hned ke dvěma zajímavým přesunům.

Už v květnu zamířil z kádru Bílých Tygrů, vítěze základní části extraligy, do Vítkovic Lukáš Krenželok a nyní jej následoval další útočník Rostislav Marosz.

V jeho případě nastalo trochu nevídané stěhování mezi kluby, protože přestoupil z Liberce do prvoligového Kladna, ale novou sezonu začíná formou půlročního hostování ve Vítkovicích.

Marosz absolvoval už první tréninky ve Vítkovicích. Každopádně jde pro rodáka z Třince a odchovance tamního hokeje o návrat do domácího regionu, když mezi tím vystřídal řadu působišt v rámci extraligy.

„Když jsem hrál proti Třinci za předchozí kluby, bylo to pro mě trochu specifické, ale teď v dresu Vítkovic to může být ještě výraznější. Přece jen rivalita tady panuje už od žákovských kategorií, ale mám už něco za sebou. Snad všechno bude v pohodě,“ svěřil se Marosz vítkovickému webu po zapojení do přípravy s mužstvem.

První extraligové kroky absolvoval v mateřském týmu HC Oceláři Třinec, poté hrál za HC Olomouc, HC Karlovy Vary, znovu Třinec, Dynamo Pardubice a v loňské, předčasně ukončené sezoně patřil do nabitého kádru Liberce.

V posledních dvou ročnících zažil zcela opačné pocity a hokejové poznatky. S Pardubicemi bojoval na jaře 2019 v baráži o udržení, v Liberci naopak od září 2019 do března 2020 figuroval s Bílými Tygry na špici tabulky.

Hrál s hvězdami soutěže

Liberečtí s přehledem vyhráli základní část extraligy a chystali se v roli favorita i na play off. Ze všeobecně známých důvodů z toho ale sešlo a nejen, že se nehrálo o titul, ale bylo jen vyhlášeno pořadí po základní části.

Liberec skončil na prvním místě. Marosz odehrál jedenapadesát z dvaapadesáti zápasů, vstřelil šest gólů a zaznamenal 21 asistencí. V klubovém hodnocení byl šestý v produktivitě například za hvězdami extraligy Birnerem, Hudáčkem, Šmídem, Bulířem, Lencem.

Marosz po triumfu s Libercem zůstával od dubna bez angažmá, ve druhé polovině července vyšlo najevo, že přece jen bude pokračovat v hokejovém koloběhu. Vítkovice o něj stály i proto, že jim odešel ofenzivní lídr týmu Ondřej Roman do Finska.

Trenér Mojmír Trličík vítá novou posilu s očekáváním, že Marosz zapadne do týmu, který kromě něj a Krenželoka posílil i Zbyněk Irgl.

V lednu do Kladna

Za pozornost stojí fakt, že v Maroszově přesunu hrál roli i majitel hokejového Kladna Jaromír Jágr. Klubové weby dokonce uvádějí, že se rošáda mohla uskutečnit díky výborným vztahům mezi Jaromírem Jágrem a majitelem vítkovického klubu Alešem Pavlíkem.

Tah s Maroszem dává smysl i z toho pohledu, že zkušený útočník bude mít ve Vítkovicích možnost až do ledna pravidelně nastupovat v extralize a poté by se měl přesunout do Kladna, které má v první lize nejvyšší ambice.

Konkrétně je cílem Kladna návrat do extraligy, který si vybojuje přímo bez baráže vítěz prvoligové soutěže.

Sdílejte článek