Společnost
07/12/2023 Petr Sobol

​Ostravský herec a moderátor září v nové Partičce. Postoupil mezi nejlepší

Foto: se souhlasem Petra Kubaly

Partička je úspěšným projektem, který už řadu let baví diváky. Její nové verze se zúčastnil i ostravský herec, moderátor a improvizátor Petr Kubala.

Na začátku jich bylo okolo 600. Z toho porota v čele s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Danielem Danglem vybrala semifinálovou dvanáctku, která bojuje o celkové vítězství. Mezi nejlepšími v pořadu nazvaném Partička Nová krev, který se vysílá každý čtvrtek na stanici Prima Cool, figuruje taky Petr Kubala z Ostravy. „Absolutní vítěz si s kluky z Partičky zahraje na Silvestra,“ prozradil pro patriotmagazin.cz.

Jak vás vlastně napadlo se do pořadu přihlásit?

Kolega v práci se mě zeptal, jestli jsem zaregistroval výzvu na přihlášení do nového projektu Partičky. Vzhledem k tomu, že televizi nesleduju, mi to úplně uniklo. Ihned jsem ale sedl k počítači, dohledal jsem potřebné informace a už jsem posílal přihlášku. Vůbec jsem ale nečekal, že zvládnu úvodní selekci.

Co se dělo pak?

Do této výzvy se přihlásilo okolo 600 lidí. Já jsem byl pozván na casting do Brna, kam nás dorazilo okolo 35. Měli jsme jen jedno zadání - připravit si něco na úvod. Nějaké úvodní číslo, zpěv nebo třeba stand-up.

Na co jste vsadil vy?

Přemýšlel jsem, co si připravit. Výběr padl na krátké improvizované písně a doprovod na ukulele. Přitom neumím zpívat ani hrát na ukulele. Šel jsem do toho naplno. Tyhle „krátkopísně“ mám vyzkoušené z kabaretu Zajíc v pytli ve Staré aréně, kde občasně hraju.

Co na to řekli porotci?

Klukům se to líbilo, takže se mi velmi ulevilo, byl jsem totiž nervózní. A pak jsme si s Geňou zahráli hru s názvem čelovka. Uhodl jsem, vyhrál a postoupil.

Od té doby postupujete soutěží dál a dál?

Celkově dostalo kartu s postupem do dalšího kola okolo 30 lidí. Z těch pak porota vybrala semifinálovou 12. Včetně mě, a to je nečekaný úspěch. V díle, který se bude vysílat ve čtvrtek, je nás už jen devět.

Bylo třeba se něco učit předem, nebo je to všechno až o improvizaci na místě?

Improvizační divadlo dělám už deset let. Rozhodně mi pomohly kurzy improvizace, které dělá improvizační divadlo Odvaz, a především přes 100 odehraných představení. Partička Nová krev je ale jiná zkušenost. Přijít před Michala Suchánka, Richarda Genzera a Dano Dangla, rozesmát je a zaujmout, to není jen tak. Člověk si sice může něco připravit, ale na to, co se tam odehraje, se nachystat nedá. Je to prostě impro.

Co vás na vašem působení v Partičce bavilo nejvíc?

Celý ten projekt. Dostat takovou příležitost, to je prostě pecka. Užíval jsem si každou hru, ať už jsem hrál já, nebo kolegové. Hlavně je skvělá zkušenost dělat impro pro televizi. Dělat zábavu v televizi je totiž náročnější než v divadle. V divadle jedete naplno celou dobu, diváka máte přímo před sebou a jste na něj napojeni. V televizi musíte s tou energii pracovat trochu jinak, protože divák při tomto natáčení sedí až za porotou. Je to těžší, ale skvělá zkušenost.

Co vám dělalo největší problém?

Obecně je pro mě nejtěžší zpívání. Já vůbec nezpívám a neumím udržet ani rytmus. V rámci natáčení ale přišla jedna hra, ve které jsme zpívat museli. Byla to legrace, ale více neprozradím.

Jaká je reakce okolí? Fandí vám?

Reakce mám velmi kladné. Všichni mi fandí, je to báječné. Všem fanouškům moc děkuji, protože to, co dělám, mě baví. A když to baví okolí, tak je to nejlepší. Díky tomuto pořadu se i řada mých známých začala více zajímat o to, kde a kdy hraju.

Kolik času jste na natáčení strávil?

Semifinálová kola jsme natáčeli dva dny. Natáčení jednoho dílu kompletně zabralo třeba tři hodiny. Absolutní vítěz si s kluky z Partičky zahraje na Silvestra.

Prozradíte, kde všude vás fanoušci ještě mohou vidět?

S kolegy z divadel pravidelně děláme stand-up večery v DK Poklad. Jsem členem improvizačního divadla All imp a občas si zahraju s kolegy z Odvazu. V březnu 2024 chytáme po delší pauze opět ostravskou talkshow Kafrárna. Před námi je sezona plesů a firemních večírků, které moderuju. Největší zábava a improvizační chvíle jsou ale s mým rok a půl malým synem. Už se u něj projevují základy humoru, takže následovníka mám.

Sdílejte článek