Reality
09/09/2019 Tomáš Svoboda

Ostrava investuje přes 70 milionů do nových bytů na Janáčkově ulici

Město Ostrava připravuje aktuálně pět projektů bytových domů v centru s bezmála 180 nájemními byty. Jedním z nich je novostavba s 26 byty na Janáčkově ulici.

Realizace sedmipodlažního objektu začne ve druhé polovině září, dokončena by měla být v červnu 2021. Nový bytový dům postaví vítěz veřejné zakázky, firma Bystroň Group, a to za cenu 71,8 milionů korun.

"Pokračujeme v našem úsilí o oživení historického centra města, kde je jednou ze základních podmínek úspěchu navýšení počtu rezidentů v lokalitě. Celé území v okolí novostavby na Janáčkově ulici řešíme v širším kontextu," sdělil ostravský primátor Tomáš Macura.

Kromě výstavby bytového domu město nabídne k prodeji sousední pozemek a připravuje prodloužení obslužné komunikace. "A na dohled je historická budova městských jatek, která bude zakrátko přeměněna na galerii soudobého umění,“ doplnil primátor.

V novostavbě na Janáčkově ulici budou k dispozici byty o různých velikostech. Jeden s dispozicí 4+KK a plochou 100 m2, čtyři 3+KK a plochou 92 m2 a dalších 21 bytů o dispozici 2+KK a plochou od 45 do 85 m2.

Na zpevněné ploše ve dvoře bude 16 parkovacích míst. Autorem projektové dokumentace je ostravská společnost Kohl Architekti.

Podle náměstkyně primátora pro investice Zuzany Bajgarové Ostrava tímto projektem potvrzuje záměr zastavět proluky ve městě. Na letošním veletrhu Expo Real v Mnichově proto představí několik lokalit včetně pozemku v centru o rozloze zhruba 1 770 metrů čtverečních.

"Investor by zde mohl vybudovat rezidenční objekt, prostory pro služby nebo administrativu. Z hlediska urbanistické struktury bychom rádi dostavěli uliční blok podél prodloužené ulice Masné a k tomu vytváříme vhodné podmínky," uvedla Bajgarová.

Ulice Masná, která vede od ulice Kolejní po Stodolní, by měla pokračovat až k ulici Janáčkova a obsluhovat nové objekty, které do budoucna dotvoří stávající zástavbu.

V centru Ostravy jsou nyní v různém stádiu rozpracovanosti téměř dvě stovky nových bytů, které připravuje město.

Kromě bytového domu Janáčkova je to rekonstrukce domu na Husově a Střelniční ulici, nový bytový dům na křížení ulic Biskupská a Kostelní a vyhlášený záměr prodeje projektu pro výstavbu bytového domu Nové Lauby.

Celkem má Ostrava k dispozici 12 693 nájemních bytů, které jsou ve správě jednotlivých městských obvodů.

Sdílejte článek