Společnost
13/11/2015 Jaroslav Baďura

Opravili za 70 milionů bazén a plánovali otevření. Dnes ale hořelo na střeše

Město Nový Jičín dnes informovalo, že náročné opravy místního bazénu za bezmála 70 milionů korun jsou u konce a starosta vyjednává se zhotovitelem, aby objekt předal ještě do konce roku. Vzápětí však město spolu s hasiči oznámilo, že při pokládání lepenky začala hořet střecha bazénu. Škody jdou do statisíců...

„Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne v Novém Jičíně u požáru střechy sportovní haly a krytého bazénu v Novém Jičíně, jejíž krytina se nyní rekonstruuje. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda na nově položené lepenkové krytině, peci na asfalt a stavebním materiálu byla hrubě odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na střeše sportovního objektu hořela pec na asfalt, lepenková krytina jak nově položená, tak na několika paletách, kde stálo i pěnové sklo, vedle toho dvě tlakové lahve na propan butan.

V příštích týdenc se měl přitom objekt znovu otevírat po náročné rekonstrukci. „Rekonstrukce představuje především celkovou výměnu střešní konstrukce, která byla staticky narušena, dále zateplení budovy a hlavně výměnu vzduchotechniky v prostorách bazénu a sportovní haly. V rámci probíhající přestavby objektu budou dodány nové nerezové vany k saunám a kojeneckému bazénku,“ popsala rekonstrukci mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

V průběhu stavby, po odstranění obvodového pláště, se ukázalo, že ocelová konstrukce byla oproti předpokladu zcela zkorodovaná. Původní konstrukce byla odstraněna a nahrazena novými ocelovými prvky. Rovněž při demontáži střešní konstrukce a podhledů byl zjištěn nesoulad mezi projektovou dokumentací a skutečným stavem střechy. Muselo dojít ke změnám v technologii provádění stavby. „Přesto si nemůžeme dovolit zásadně posunout termín dokončení prací. Se zhotovitelem stavby jednotlivé změny průběžné řešíme a nyní jednáme o termínu kompletního předání díla. Nejzazší datum ukončení stavby je 31. prosince 2015, “ uvedl ještě před požárem starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

„Byl jsem se na místě podívat, naštěstí nebyl nikdo z přítomných osob při požáru zraněn. Nicméně považuji za velmi nešťastné, že se v době, kdy měly práce na rekonstrukci objektu finišovat, došlo k této nehodě. Věřím, že brzy budeme znát její přesnou příčinu i výši škody. Zatím nejsem schopen odhadnout, zda bude mít požár vliv na termín dokončení stavby. To bude hlavní téma jednání se zástupci Společnosti GEOSAN- RIDERA. Velký dík za rychlý a kvalitní zásah však patří hasičům, “ řekl starosta Dvořák.

Sdílejte článek