Gastronomie
08/11/2023 Petr Sobol

Oktarína připravila vánoční sirup. Chutí připomíná perníčky

Foto: se souhlasem Oktaríny

Sezona burčáků je minulostí, teď „frčí“ svatomartinská vína a na scénu nastupují taky vánoční punče a svařáky. Na zimní sezonu se se svým speciálním vánočním sirupem chystá i Oktarína.

Oktarína, která má výrobnu v Havířově, už několik let vyrábí přírodní prémiové sirupy bez chemických konzervantů a barviv. Ty jsou vhodné pro přípravu domácích limonád nebo koktejlů, ale slouží také jako originální dárky.

Oktarína za dobu svého fungování uvedla na trh už okolo 30 příchutí včetně tmavého ostravského sirupu s aktivním uhlím. Rodinná firma stále přichází s novými nápady, zároveň ale pokračuje v osvědčených klasikách, které fungují. Jednou z nich je vánoční sirup. „Má chuť vánočních perníčků. Je kořeněný, s pomerančovou kůrou, skořicí, kardamonem, hřebíčkem a dalším vánočním kořením,“ prozradila pro patriotmagazin.cz zakladatelka společnosti Tereza Rusková. „Vánoční sirup je vhodný do horkých nápojů, ale i do limonád. Máme ho v malé (200 ml) i velké (500 ml) variantě,“ dodala.

Novinkou je čokopomeranč

Vánoční sirup letos Oktarína připravila už počtvrté. A v nabídce má i další příchutě, které během chladných podzimních a zimních dnů přijdou vhod. „Podzimním hitem je dýňový sirup s kořením, novinkou čokopomeranč,“ řekla Tereza Rusková. Oktarína nabízí také sirup ze zázvoru nebo sirup na pevné zdraví, ve kterém je kromě zázvoru taky rakytník a bílý pepř. „Ten je super na nachlazení,“ dodala zakladatelka havířovské sirupárny.

Oktarína vymýšlí novinky každý rok. „Většinou máme dva nové sirupy, jeden na zimu a jeden na léto. Něco chystáme i na příští sezonu, ale to si ještě nechám pro sebe,“ pousmála se Tereza Rusková.

Sirupy Oktaríny je možné zakoupit na e-shopu společnosti i na akcích, kterých se účastní. Ta nejbližší proběhne v sobotu 16. prosince v Národním zemědělském muzeu v Ostravě, kde se budou konat vánoční Trhy, co se hledají.

Sdílejte článek