Politika
25/04/2016 Jaroslav Baďura

ODS slaví 25 let a říká: Lidé ožili, znovu se zajímají o to, co chceme změnit

Občanská demokratická strana slaví 25 let existence a předseda Petr Fiala objíždí regiony, v rámci dnů otevřených dveří diskutuje s voliči a představuje jim regionální lídry. V Ostravě se Fiala setkal s jedničkou krajské kandidátky Jakubem Unuckou, ale i s Evženem Tošenovským a dalšími politiky z řad ODS.

„Cítím obrovskou, ale opravdu obrovskou změnu nálady. Když jsem byl v roce 2014 zvolen předsedou ODS a objížděl jsem kraje, zaznamenal jsem velkou skepsi v lidech, mnohde ani nenaslouchali, co jim říkáme, co chceme dosáhnout. Pořád se debatovalo o minulosti. Teď je to úplně jiné, lidé ožili, ptají se nás, co nabízíme, jak se na různé věci díváme,“ řekl dnes v Ostravě Petr Fiala.

Foto: Magazín PATRIOT - Jaroslav Baďura

Foto: Magazín PATRIOT – Jaroslav Baďura

Lidem, kteří se přišli podívat do sídla ODS v ostravské Sokolské ulici, představil jedničku kandidátky do krajských voleb Jakuba Unucku. Ten hodlá v kampani hovořit zejména o potřebě přípravy na velké změny v technologiích, který průmyslový kraj čekají.

„Musíme podpořit firmy a školy, aby zvládly velké změny, které nás v oblasti stále rychleji se rozvíjejících technologií čekají,“ řekl Jakub Unucka.

Dalším silným tématem pro ODS podle lídra Unucky bude ochrana obyčejných lidských svobod. „První plátci právě odevzdávají kontrolní hlášení, odevzdávají seznam, s kým, co a za jaké ceny obchodují. K tomu stát oklešťuje řadu dalších svobod, proti tomu se chci také postavit,“ řekl Unucka.

Novinářům se jako patnáctka na krajské kandidátce představil i bývalý hejtman Evžen Tošenovský. „Dostalo se mi privilegia vybrat si místo na kandidátce. Věřím, že to bude mít svou symboliku, že budeme mít ve volbách alespoň patnáct procent,“ řekl Tošenovský.

 

Sdílejte článek