Politika
18/03/2024 Jaroslav Baďura

ODS, KDU-ČSL a TOP 09 jdou do krajských voleb v Moravskoslezském kraji SPOLU

Foto: Jaroslav Baďura

Zleva senátor Herbert Pavera (TOP 09), Radek Kaňa (ODS) a Lukáš Curylo (KDU-ČSL) po podpisu Memoranda o spolupráci koalice SPOLU MSK. Foto: se souhlasem SPOLU MSK

​ODS, TOP 09 a KDU-ČSL půjdou do letošních krajských voleb v Moravskoslezském kraji SPOLU. Na tiskové konferenci se 18. března představil také nový lídr Radek Kaňa, který je novou tváří letošních krajských voleb.

„Pro mě je SPOLU v MSK jednoznačné rozhodnutí. Určitě nemá smysl jít do koalice tam, kde jsou mezilidské vztahy mezi kandidáty jednotlivých stran špatné. To ale není případ našeho kraje. Hlavní myšlenka SPOLU se pod tíhou celostátní politiky vytratila, tou je stále SPOLU-práce. U nás funguje na mnoha místech kraje, kde jsme ve vedení obcí i měst, není to jen volební projekt,“ řekl kandidát na hejtmana Radek Kaňa (ODS).

„Bylo to opravdu spontánní a přirozené rozhodnutí neplýtvat financemi v kampani na drobné dárečky, bonbóny či propisky s logem koalice. Ušetřené peníze raději smysluplně použijeme na dobročinné a prospěšnější účely. Jelikož náš kraj má 1,2 milionů obyvatel, dohodli jsme se uvolnit 1 200 000 Kč, které s Vaší pomocí darujeme na dobrou věc. Je to skvělý start SPOLU- práce a kampaně,“ dodal Lukáš Curylo, který je aktuálně krajským náměstkem (KDU-ČSL).

„Naši krajští náměstci, zastupitelé a mí kolegové udělali velký kus práce, ve které chceme pokračovat, kromě nich máme další nové tváře s dostatečnou mírou znalostí a zkušeností pro občany kraje pracovat a zlepšovat jim kvalitu života. Velkým krajským tématem je samozřejmě konkurenceschopné vzdělávání a transformace oborů,“ doplnil Pavel Tuleja (TOP 09), krajský zastupitel a prorektor Slezské univerzity v Opavě.

Z aktuálních témat a problémů kraje SPOLU již nyní aktivně řeší problém heřmanických hald. Téma životního prostředí a dostupného bydlení považují členové koalice za zásadní pro to, aby udrželi mladé lidi a rodiny v kraji.

Radek Kaňa dodal: „Zdraví musí být na prvním místě. Navíc dnešní mladí lidé a rodiny mají nepřeberné možnosti, kde svůj život prožít. Životní prostředí a zdraví je pro ně velmi důležitou hodnotou. A pro nás, politiky, musí být největší hodnotou kraje jeho obyvatelé. Ti, kteří zde pocti vě pracují, podnikají, studují, zakládají zde rodiny nebo se vracejí po zkušenostech z Brna, Prahy či ze světa zpět „domů“. Pro ně musíme tvořit kraj, kde chtějí prožít svůj život.“

Koalice chce svůj program a vize směřování kraje představovat postupně, již v tomto týdnu budou distribuovány občanům noviny, kde jsou shrnuty stěžejní projekty, které současní zástupci kraje zrealizovali za poslední 2 funkční období. Představí také blíže nového lídra kandidátky.

Prostřednictvím hlasovacího lístku v novinách a na webu Spolumsk.cz bude spuštěno hlasování o rozdělení částky 1 200 000 korun, kterou SPOLU z rozpočtu kampaně uvolnila.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama