Společnost
01/09/2019 Admin PATRIOT

​Novinky pro školní rok 2019/20. Vyplatí se výuka angličtiny přes mobilní aplikaci?

Odstartoval nový školní rok a po shánění učebnic a pomůcek a utracení poloviny domácího rozpočtu na kroužky čeká mnohé rodiče další boj.

Obava a neustálý dohled, jak jejich dítě (ne)zvládá výuku cizího jazyka. Za hodiny marného biflování dětí i rodičů přitom často můžou jen zastaralé školní výukové metody. Tak co s tím?

Znalost angličtiny je dnes nutnost. Ať už jedete do zahraničí nebo si hledáte práci, tak nějak se očekává, že se domluvíte. Znáte ten pocit, když si užíváte dovolenou v zahraničí a najednou se něco stane a Vy s hrůzou uvažujete, jak si poradit s nečekanou situací?

Děti se dnes učí angličtinu už od prvních tříd. Přesto, ne každý je talent na jazyky a zastaralé výukové metody tomu často moc nepomáhají.

Dětská nepozornost nebo selhání výukového systému? „Největší obavy mají nejen děti, ale i dospělí z gramatiky. Přitom o gramatice by student neměl přemýšlet, měl by ji mít naposlouchanou tolikrát, že se mu vybaví automaticky.

Biflování slovíček, gramatiky a 45minutová výuka vkuse pár dní v týdnu vede jen k tomu, že se lidé i několik let učí to, co by při správně nastaveném systému výuky zvládli za pár měsíců. Není to však jejich chyba. Je to fatální selhání výukového systému,“ říká Martin Dvořák, zakladatel jedné z největších on-line jazykovek v České republice.

Jaké je tedy tajemství snadnějšího a rychlého učení jazyků?

Výuce cizích jazyků se věnujeme od roku 1998 a od roku 2006 jsme se zaměřili na online výuku. Postupně jsme vytvořili unikátní systém výuky postavený na vědeckém výzkumu lidské paměti, který využívá řízené opakování, metodu rychlého učení a metodu vytváření vjemů. Hravá forma jednotlivých cvičení pak podporuje představivost žáků a motivační videa a jednoduchost splnění denního limitu na učení zvyšují vlastní motivaci. Efektivním spojením všech těchto metod, principů a nástrojů jsme dosáhli systému, který rapidně zrychluje úspěch výuky a stává se něčím, co Vás baví a do čeho se nemusíte nutit,“ vysvětluje s úsměvem Martin Dvořák.

Unikátní systém, který je dnes ověřený již více než 119 tisíci zákazníků, využívá už i 402 škol v České republice. „Školy zatím přecházejí na nový systém výuky pomalu. Ne vždy jsou na to připraveni samotní učitelé. V posledních letech jsme se proto rozhodli šířit naše know-how tak, abychom pomohli co nejvíce lidem, kteří bloudí v „čarokruhu“ věčného studování, začínání, opakování a zapomínání. Vždy jednou ročně spouštíme informační kampaň, která má kromě jiného za cíl šířit povědomí o nutnosti změny systému výuky učení“, uvádí Martin Dvořák.

Letos navíc jazyková škola spustila zcela novou mobilní aplikaci, díky které mohou studenti využít i tzv. mrtvý čas. „Třeba 10 minut čekání na autobus, nebo 5 minut během reklamy při čekání na oblíbený seriál v televizi. A máte skoro splněný denní limit výuky. Využití aplikace tak dává smysl i pro změnu vnímání mobilů a internetu u dětí, které často jen bezúčelně brouzdají na sociálních sítích,“ doplňuje Martin Dvořák.

Na jaká základní pravidla se při učení s dětmi tedy zaměřit?

Objevit tajemství rychlého učení jazyků má dnes možnost každý. Pokud nechcete rovnou využít propracovaný systém on-line jazykovky, můžete pár základních pravidel zavést při učení se svými ratolestmi i sami. Stačí Vám k tomu příručka, e-book, který jednička na on-line výuku jazyků u nás poskytuje během informační kampaně zdarma. (e-book zdarma zde).

Jedním z pravidel je například Princip vytváření vjemů

„Princip se skládá ze tří částí. Představivost – Příběh – Upevnění,“ říká Martin Dvořák. „Základem je tedy představivost. Když se učíme slovíčka metodou mechanického zapamatování, tedy učíme se „zmrzlina = ice cream, zmrzlina = ice cream, tak se v mozku žádný vjem nevytváří. Když si však řekneme „ice cream“, vybavíme si konkrétní chuť na jazyku, představíme si nádherný kopeček zmrzliny v kornoutku, barvu, místo, kde zmrzlinu nejraději kupujeme prosluněné sluncem…, pak si mozek vytváří vjem a dochází k dlouhodobému zapamatování slovíčka v souvislostech. Ideální je pak spojit slovíčko s dalšími ve větě a vytvořit „divoký“ příběh a tak dále.“

Ebook vysvětluje celý postup a několik základních pravidel jednoduchou a vtipnou formou. Předejít tak dlouhým „biflovacím“ večerům a slzám bezmoci dětí i rodičů zas může být o něco snazší. Celý ebook zdarma zde.

Sdílejte článek