Společnost
12/11/2015 Jaroslav Baďura

Noční požár v Ostravě vyhnal z bytů 13 lidí

Třináct lidí museli evakuovat hasiči likvidující noční požár jednopokojového bytu v třípodlažním domě v Ostravě-Hulvákách. Dva lidé se nadýchali kouře, hasiči zachraňovali také dvě děti.

„Jednotka profesionálních hasičů zasahovala v noci na čtvrtek u požáru v bytě v Ostravě-Hulvákách, který poničil vybavení pokoje a kuchyně. Muselo být evakuováno celkem 13 osob, včetně dvou dětí, přitom zasahující hasiči z toho zachránili 3 osoby pomocí vyváděcích masek. Požár si vyžádal dvě zranění – po nadýchání kouřem,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru bytu ve zvýšeném přízemí třípodlažního domu v Lázeňské ulici informováno ve čtvrtek krátce před půl třetí v noci. Na místo vyjela tři vozidla jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Ostravě-Zábřehu.

Hasiči dostali oheň v bytě 1+1 pod kontrolu za deset minut, dohašování jim zabralo půlhodinu. Na odvětrávání domu použili přetlakový ventilátor. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Sdílejte článek