Proměny kraje
20/01/2019 Admin PATRIOT

Nádhera! Fotoreportér zachytil Lysou horu a další krásy kraje z nebe

Fotoreportér Patriot Magazínu Jan Smekal se proletěl nad zasněženou krajinou. Prohlédněte si, jak vypadají Beskydy, které jsou nyní „pocukrované“ sněhem.

V posledních letech nebyly zimy na sníh příliš bohaté. Letos je tomu ale jinak. Hlavně na horách. Na nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd Lysé hoře je momentálně přes dva metry sněhu, nejvíce v Česku.

Fotoreportér Jan Smekal tak využil příznivého počasí a fotil krajinu shora.

„Z Mošnova jsme zamířili prvně nad Velký Javorník, následně Radhošť a Pustevny. Z výšky jsou krásně vidět doslova davy lidí na Pustevnách. Mnozí tady přišli kvůli ledovým sochám, jiní využili nově otevřenou stezku v korunách stromů,“ popsal fotoreportér.

„To v oblasti Kněhyně není snad ani noha. Kocháme se tak pohledy na zasněžený hřeben Beskyd. Na okamžik jsme zahlédli jen jednoho skialpinistu a rodinu na sobotním výletě,“ pokračoval.

Následně let pokračuje nad Lysou horu. „Napravo pod námi vidíme i přehradu Šance, ovšem Lysá hora je zahalena v mracích. Pilot tak krouží kolem vrcholu jako kondor číhající na svou kořist. Chvíli stoupá, následně zase klesá, aby našel průhledy, ve kterých by se zjevil nejvyšší vrchol zdejšího pohoří,“ přiblížil Smekal.

„Nakonec se k nám štěstí naklonilo a alespoň na chvíli můžeme pozorovat krásně zasněžený vrchol Lysé hory, na který ze všech stran stoupají natěšení turisté, které tato hora přitahuje jako magnet. V sobotu za krásného počasí to snad platí dvojnásobně.“

Při zpáteční cestě si pilot neodpustil nízký průlet nad letištěm ve Frýdlantu nad Ostravicí.

„Poté jsme zamířili ještě nad Hukvaldy a Štramberk. Odtud už se pak vracíme zpátky na letiště v Mošnově,“ poznamenal.

„Za jednu hodinu ve vzduchu jsme tak viděli krásně zasněžené hřebeny a vrcholky hor i města v údolích, kde sněhu zase tak moc není,“ uzavřel.

Sdílejte článek