Společnost
21/01/2023 ČTK

Na přejezdu v Ostravě se srazil vlak s autem, zemřely dvě děti z auta

​Po dnešní srážce vlaku s osobním autem na přejezdu v Ostravě-Třebovicích zemřely dvě děti, které jely v autě.

Na místě stále zasahují policisté a hasiči, sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská. Provoz na trati mezi Opavou a Ostravou je stále přerušený.

Nehoda se stala kolem 10:00. První informace hovořily o tom, že zdravotníci ošetřovali několik zraněných. "Aktuálně lze sdělit, že v souvislosti s událostí došlo k úmrtí dvou nezletilých osob z vozidla. Činnost policistů a hasičů na místě rozhodně nekončí, jsou stále zde," řekla před 13:00 Štětínská.

Nehoda se stala mezi vlakovými stanicemi Třebovice a Svinov. České dráhy mezi Ostravou-Svinovem a Děhylovem zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Jde o letošní nejtragičtější nehodu na železnici v zemi. V loňském roce na železnici, v metru a na lanových, trolejbusových i tramvajových drahách v Česku zemřelo 249 lidí, o 43 více než v roce 2021.

Ve více než 80 procentech případů šlo o lidi, kteří vstoupili před vlak na koleje. Jednou z největších vlakových nehod byla 27. června srážka pendolina s lokomotivou v Bohumíně na Karvinsku, kterou nepřežil strojvedoucí a zraněno bylo pět lidí.

Sdílejte článek