Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Společnost

Na lesního dělníka spadl strom. Vážně mu poranil páteř

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí ráno u vážného úrazu na Bruntálsku.

Ilustrační foto: se souhlasem ZZS MSK

Před osmou hodinou byli pracovníci krajského operačního střediska informováni o zranění pracovníka v lese. Do katastru obce Heřmanovice vyjela pozemní posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

.

Třicetiletý muž byl při kácení zasažen vzrostlým padajícím stromem, který jej srazil k zemi. Způsobil mu vícečetná poranění, včetně zranění páteře. Do obtížného terénu se k němu nejprve dostali pozemní záchranáři a pomocí palubního jeřábu byl k pacientovi rovněž vysazen lékař z vrtulníku.

„Tým provedl zajištění krčním límcem a pánevním pásem, zafixování do podtlakové matrace, zavedl dva žilní vstupy a zahájil podávání léků. Po šetrném vyzvednutí pacienta zajistili letečtí záchranáři jeho transport do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.