Nejnovější zprávy: Bezmocný senior ležel tři dny ve vaně. Povedlo se ho zachránit? U přechodu se Slovenskem havarovaly tři kamiony. Silnice byla neprůjezdná

Společnost

Na lesního dělníka spadl strom. Vážně mu poranil páteř

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí ráno u vážného úrazu na Bruntálsku.

Ilustrační foto: se souhlasem ZZS MSK

Před osmou hodinou byli pracovníci krajského operačního střediska informováni o zranění pracovníka v lese. Do katastru obce Heřmanovice vyjela pozemní posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

.

Třicetiletý muž byl při kácení zasažen vzrostlým padajícím stromem, který jej srazil k zemi. Způsobil mu vícečetná poranění, včetně zranění páteře. Do obtížného terénu se k němu nejprve dostali pozemní záchranáři a pomocí palubního jeřábu byl k pacientovi rovněž vysazen lékař z vrtulníku.

„Tým provedl zajištění krčním límcem a pánevním pásem, zafixování do podtlakové matrace, zavedl dva žilní vstupy a zahájil podávání léků. Po šetrném vyzvednutí pacienta zajistili letečtí záchranáři jeho transport do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.