Byznys
19/10/2022 Jan Valtr

​Moravskoslezští podnikatelé se zítra sejdou v Pokladu

Majitele firem i začínající podnikatele napříč obory zítra propojí Setkání Patriotů MSK. Tématem patnáctého ročníku největší podnikatelské konference v kraji je umění budovat firmu.

Již 15. Setkání Patriotů MSK, které pořádá stejnojmenný spolek, nabídne moravskoslezským podnikatelům inspiraci pro udržitelný růst a nové kontakty. Organizátoři lákají na zajímavé řečníky, networking nebo gastrofestival. „Letos navazujeme na baťovské principy a ideje. Budeme pátrat po tom, jak rozvíjet umění budovat firmu,“ popisuje akci koordinátorka Patriotů MSK Lucie Buchwaldková.

Patnáctý ročník Setkání Patriotů MSK se uskuteční zítra, ve čtvrtek 20. října, v nově zrekonstruovaném kulturním domě Poklad v Ostravě. Program začíná v 16 hodin vystoupením třech řečníků. „Máme téměř vyprodáno. Poslední vstupenky zájemci pořídí na webu, nebo ještě na místě,“ doplňuje Buchwaldková.

Z Břeclavi, Havířova a Ostravy

Svůj příběh a rady do podnikání bude sdílet majitel břeclavské firmy Fosfa, jeden z posledních továrníků prvorepublikového střihu a osmdesátý nejbohatší Čech podle žebříčku Forbes Ivan Baťka.

Podnik Fosfa koupil těsně před krachem a inspirován právě baťovskými principy a japonskou filozofií kaizen z něj udělal světovou špičku. Fosfě se pod vedením Baťky podařilo překlopit miliardový dluh v hodnocení AAA od mezinárodních ratingových agentur, a to bez jediné dotace.

Na 15. Setkání Patriotů MSK bude Ivan Baťka mluvit o tom, jak si najít vlastní cestu a inspirovat se mistry, co je hlavním pilířem trvalého růstu a jak aplikovat baťovské metody řízení i teorii kaizen v praxi. Zaměří se i na práci s procesy, které je podle něj nutné zkracovat, optimalizovat a především rušit.

O založení, vybudování a prodání firmy promluví business mentorka Lenka Ondruchová. Založila jeden z největších obchodů se sneakers a street módou v Česku – a prošla si s ním od hlavy až k patě, od nuly k milionům, od založení po prodej.

V její přednášce se účastníci dozví, jak vybudovat firmu připravenou k přežití na měnícím se trhu, co je klíčem k postavení dobrého management týmu nebo jak poznat okamžik, kdy už v organizaci nefungují staré principy a je nutné najít nové.

Z Havířova pak dorazí poslední řečník – ředitel tamější nemocnice Norbert Schellong. Krajské nemocnici během tří roků vedení vybudoval dobré jméno a za zavedení řady inovací získal titul Manažer roku 2020.

Na konferenci se podělí především o poznatky ze změny firemní kultury, kterou nastartoval ve veřejné instituci. Promluví také o interním personálním marketingu, motivaci zaměstnanců nebo zavádění start‑upových řešení ve velké organizaci.

Ve velkém počtu

Organizátoři 15. Setkání Patriotů MSK očekávají čtyři až pět stovek podnikatelů – především majitelů a členů managementu malých a středních firem v kraji. „Důležitou součástí akce je networking. Máme unikátní networkingovou aplikaci, která všechny účastníky propojuje,“ říká Buchwaldková.

Akci doplňuje také slavnost lokálního kulinářství – gastrofestival. „Nechtěli jsme anonymní raut. Místo toho představíme místní gastronomii, která teď opravdu potřebuje podpořit,“ upřesňuje Buchwaldková. 15. Setkání Patriotů MSK je otevřené všem, vstupenky lze koupit na webových stránkách Patriotů MSK.

Patrioti MSK jsou skupinou podnikatelů, která se snaží zlepšit image Moravskoslezského kraje. Podporují místní firmy a jiné organizace prostřednictvím vzájemného učení, sdílení zkušeností a předávání kontaktů. Jejich podnikatelská setkání navštívilo už téměř pět tisíc lidí.

Sdílejte článek