Společnost
15/07/2016 Jaroslav Baďura

Město chce ovládnout Garáže Ostrava – pak prý zlepší parkování

Město Ostrava se chce stát stoprocentním vlastníkem akciové společnosti Garáže Ostrava. Na odkoupení menšinového podílu (49,03 procenta) od firmy Asental Parking vyčlenilo 40 milionů korun.

Nyní vyjednává o podmínkách odkupu, město by transakci chtělo dokončit do podzimu. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

„Myslíme si, že důvod pro společné vlastnictví této firmy žádný racionální není. Tím hlavním důvodem je, že chceme sjednotit podmínky pro provozování parkovišť na území města Ostravy, protože Garáže Ostrava jsou provozovatelem celé řady parkovacích míst a parkovacích domů,“ uvedl Macura.

Město by do budoucna chtělo zlepšit podmínky parkování v Ostravě. „Jsme si vědomi toho, že to je oblast, která zaslouží řešení. Uvažujeme o tom, že by na všech městských parkovištích mohlo být časově omezené bezplatné parkování,“ řekl Macura.

Město plánuje i zavedení dlouhodobějšího předplaceného parkování, kde by se cena za měsíc mohla pohybovat maximálně do 1000 korun.

Zároveň si od toho radnice slibuje, že tak vytvoří ekonomický tlak na soukromé vlastníky parkovišť. Městu se totiž nelíbí, že některá privátní parkoviště fungují v nevyhovujících podmínkách.

„Je samozřejmě logickou snahou té druhé strany, že to chce prodat za co nejlepších podmínek. Jednání probíhají a základem pro ně je znalecký posudek, který město nechalo zpracovat a Asental ten posudek akceptuje. Ve své podstatě se teď bavíme o nějakých víceméně technických záležitostech. Samozřejmě i ta cena jako taková je předmětem jednání,“ řekl Macura.

Společnost Garáže Ostrava podle informací uvedených na jejích webových stránkách vlastní a provozuje dva hromadné kryté parkovací objekty pro veřejnost s kapacitou 519 míst. Celkově provozuje téměř 1500 míst, včetně osmi povrchových parkovišť.

Sdílejte článek