Společnost
15/07/2016 Jaroslav Baďura

Manželé vyrazili na dovolenou, u Příbora jim ale shořelo auto i s bicykly

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 15. července ráno na rychlostní komunikaci I/48 u Příbora (okres Nový Jičín), kde začal hořet osobní automobil značky Kia Cee´d, kterým cestoval manželský pár na dovolenou.

„Řidič stačil vozidlo na okraji silnice zastavit a s manželkou včas utéci do bezpečí. Předběžná škoda na autě a vybavení pro pohodovou dovolenou byla odhadnuta na 350 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o hořícím automobilu informováno krátce před šestou hodinou ranní. Na čtyřproudou silnici vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a jednotka dobrovolných hasičů z Příbora.

„Z auta, které stačil cestující manželský pár včas opustit, šlehaly už při příjezdu hasičů vysoké plameny. Na uhašení použili dva proudy vody, z toho jeden vysokotlaký. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za čtyři minuty, za dalších sedm minut bylo uhašeno.“

Příčina vzniku požáru se zjišťuje. Škoda na pět let starém automobilu byla odhadnuta na 275 tisíc korun, další mnohatisícová škoda vznikla poškozením dvou jízdních kol a dalších věcí, potřebných pro klidnou dovolenou.

Sdílejte článek