Společnost
22/03/2021 Jaroslav Baďura

​Kryosauna, masáže, fyzioterapie, to vše nabízí Colliery Recovery

Daniel Šácha, spoluzakladatel Colliery Recovery, která je odnoží gymu Colliery CrossFit, říká, že fyzioterapie je stejně důležitá jako cvičení samotné.

Co vše Colliery Recovery nabízí?
Jsme soukromá fyzioterapie a masáže. Z hlediska služeb nabízíme fyzioterapii, kdy k nám přijde klient, který podstoupí diagnostiku, následně terapii a snažíme se veškeré věci, které si klient vyzkouší v ordinaci, převézt také přímo do gymu a běžného života. Vše se tím pádem může vyzkoušet v reálných situacích.

Například?
Pokud člověka třeba bolí záda při běhu, tak máme k dispozici běžecké pásy, na kterých můžeme velmi jednoduše analyzovat běh a opravovat stereotyp pohybu a tím pádem klientovi pomoci v nadstandardním čase. A mnohdy ho také naprosto zbavit konkrétního problému. Nejsme ale jen fyzioterapie. Také spolupracujeme s maséry, kteří často pomáhají u klientů uvolnit některé svalové skupiny, které jsou přetížené. Spolupracujeme mezi sebou velmi úzce.

Foto: Anchors Aweigh Photography

Colliery Recovery je tedy součástí nového gymu Colliery CrossFit, který vznikl ve Vítkovicích na 1. Máje, je to tak?
Ano, vybudovali jsme tam čtyři kompletně nové ordinace. Máme tam spoustu nových procedur, které si klient bude moci vyzkoušet. Zlatým hřebem našich čtyř ordinací je kryosauna, která je jednou z nejmodernějších vůbec anebo třeba terapie červeným světlem. Do jedné ordinace jsme pořídili i RedCord – speciální závěsný systém, který nám pomůže cvičit s běžnou populací, ale je vhodný i pro cvičení s handicapovanými z Colliery SRDCEM.

O kvalitní maséry a fyzioterapeuty je velký zájem. Měli jste problém při hledání vhodných lidí?
Spolupráce jsme začali už v původních prostorách v bývalém Colliery v době, kdy jsme měli jen jednu masérnu. A i když je obecně problém sehnat lidi z oboru, tak naštěstí my máme lidi, kteří s námi spolupracují již dlouhodobě.

Jaké jsou vaše hlavní produkty v rámci Recovery?
Co se týče produktů, tak jsme u našich klientů zaznamenali, že jim pomáháme nejenom s problémy s pohybovým aparátem, ale také s myslí.

Nabízíte tedy i poradenství?
Lidé se mohou vypovídat, a ne nadarmo se říká, že každý masér, fyzioterapeut nebo trenér je svým způsobem psycholog. Přemýšleli jsme tedy, jakým způsobem můžeme ke klientům ještě přistupovat a hledali jsme cesty, jak jim pomoci u nich doma. Díky tomu nás napadly produkty, které jsme obrandovali značkou Recovery.

Foto: Anchors Aweigh Photography

Co tedy nabízíte?
V rámci hledání jsme narazili na konopné kapky a navázali jsme spolupráci s Konopným tátou, který je jedničkou na trhu v rámci výroby kvalitních olejů z konopí. Nakonec jsme společně vytvořili tři jedinečné příchutě, které jsou typické pro Colliery Recovery kapky. Lidé z Konopný táta k nám byli velmi otevření a pomohli nám vyvíjet produkt v podstatě pod naší značkou. I v naší hit-hitové kampani jsou produkty, které jsme společně vyvíjeli, například spánkový produkt.

Kapky jsou velkým hitem už nějakou dobu, ale jestli to dobře chápu, vy jste si vyrobili účinnost přesně pro váš ftness segment?
Spíše jsme se zaměřili na prezentaci produktu pro širší veřejnost. Většina produktů vypadá i obalově stejně, najdeme tam marihuanový list a mnohdy to může člověka odradit nějakým stigmatem drog. My jsme šli cestou čistého designu, až lékárnického, a zároveň doplňujeme velkou osvětu v rámci článků a blogů, které píšou naši fyzioterapeuti a kooperanti. Snažíme se bořit mýty.

A daří se vám to?
Ano, stejně tak jsme to dělali i s CrossFitem, který byl často vnímán jako nebezpečný sport. U nás ale cvičí děti od tří let, máme program pro hendikepované a cvičí u nás také sedmdesátiletí.

Sdílejte článek