17/02/2023 Petr Sobol

Každý bod se počítá. Do Poruby míří Kolín

Do konce základní části Chance ligy zbývá pět posledních kol. Poruba odehraje tři z nich doma.

V čele prvoligové tabulky je Třebíč, která má 92 bodů. Na 84 bodech se seřadily další tři celky – Vsetín, Prostějov a Poruba. Každý získaný bod se proto počítá.

Ostravany čeká v sobotu domácí utkání s Kolínem, který v posledním duelu doma porazil 4:2 pardubický B tým. „Po třech nevydařených duelech jsme si řekli, že můžeme za každou cenu urvat body a zápas jakkoliv vyhrát. A to se povedlo,“ prohlásil po utkání kolínský kouč Petr Martínek.

To Porubě se poslední duel nepovedl. Tým trenéra Režnara po třech výhrách v řadě padl v Třebíči, která zvítězila 5:3. „V Třebíči se těžko vyhrává, má výbornou první lajnu, má diváky, atmosféru jako na Vsetíně. Škoda utkání, první třetina výborná a pak už řada vyloučení,“ prohlásil Režnar.

Kolín je aktuálně jedenáctý, na desátý flek, který zaručuje místo ve vyřazovacích bojích, však ztrácí jen bod. Poruba už letos dokázala Kolín dvakrát porazit, v posledním venkovním duelu ale na půdě soupeře prohrála 3:4 v prodloužení.