Společnost
23/09/2019 Marcela Pytlíková

Kafrárna v novém působišti, v Divadle 12, přivítala Bébarovou, Moravce a Matláška

​Pátek třináctého je obecně považován za den smůly a neštěstí, ale to v žádném případě neplatí pro ostravskou Kafrárnu - talkshow Petra Kubaly.

Ta se nám po prázdninách poprvé předvedla s novým logem a v novém hávu na pódiu Divadla 12 - a moc jí to slušelo!

Prvním hostem byl nadějný mladý písničkář René Matlášek, který už několik dřívějších Kafráren obohatil svým hudebním doprovodem. René se svěřil, že se hudebníkem toužil stát odmalička, kromě krátké chvíle, kdy údajně chtěl být princeznou.

Maminka mu prý od kolébky zpívala pohádky na dobrou noc, a když v jeho patnácti přestala, vzala na sebe alespoň roli jeho manažerky - tedy "mamažerky". Reného můžete slyšet na (nejen) folkových festivalech, ať už je to s rodinnou kapelou Marod, s vlastní skupinou SelfMade nebo jen tak sólo s kytarou. Kromě toho objevíte jeho tvorbu i na YouTube či na Spotify.

Po Reného nové písničce s názvem Dokonalá usedla do křesla pro hosty šéfredaktorka filmového časopisu 25fps a filmová kritička Jana Bébarová. Rozhovor se od hudby přesunul ke kinematografii, konkrétně k blížícímu se kameramanskému festivalu Ostrava Kamera Oko.

Dozvěděli jsme se, že zakladatel Jakub Felcman si Ostravu vybral proto, že jako Pražák byl tímto městem omráčen, doslova "mu Ostrava po příjezdu dala jednu pěstí" - tedy pouze vizuálně.

Festival představuje práci českých, slovenských ale i zahraničních kameramanů, ať už začínajících či filmem protřelých, a těšit se můžete také na šestici titulů uváděných na filmovém festivalu v Cannes.

Jakmile dozněly poslední tóny Reného písně Alibista, Petr Kubala přivítal třetího hosta, tentokrát ze světa sportu - hokejistu Davida Moravce.

Zlatý medailista z Nagana dorazil v papučích, neboť podporuje Papučový den a kampaň DOMA. Týden pro mobilní hospice. Tématem hovoru se samozřejmě stal hokej, a to od Davidových počátků na ledě až k výběru do národní reprezentace.

"Řekl jste někdy Jágrovi, že hrál na h*vno?" zeptal se moderátor. "No ne, protože nikdy na h*vno nehrál, že jo."

Mantinely David dodnes neopustil, trénuje dětské hokejisty v RT Torax Poruba. A vrhnul se i na trénování Petra Kubaly - nechal ho polepit hůl hokejovou páskou, což nakonec Petr se s menšími obtížemi dokázal.

Tradice tematických dárků pro hosty zůstala zachována, a tak Jana dostala film z edice Levné DVD, René obdržel lahev Vincentky, aby mu to lépe zpívalo, a David sáčky na led, aby se mu přes letní sezónu nestýskalo, a zlatou medaili za hostování v Kafrárně.

Oblíbená talkshow bude pokračovat 7. října speciálem a pak klasicky v pátek 11. října.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji Národního divadla moravskoslezského nebo online na stránkách ndm.cz.

Sdílejte článek