Společnost
31/01/2023 Petr Sobol

Jako z akčního filmu. Sestry bránily auto před zlodějem, jedna skočila i na kapotu

Dvě sestry zažily v polovině ledna veliké drama. To pro ně naštěstí mělo dobrý konec.

Ženy (62 a 66 let) okolo poledne zaparkovaly auto před jedním bytovým domem v Karviné, aby své matce odnesly nákup. Když ale vynášely tašky k domovním dveřím, všimly si mladého muže, který postával opodál.

Muž jim nabídl pomoc, tu ale odmítly. Přesto se k nim ve chvíli, kdy vcházely do domu, přidal. Starší z žen položila tašky na zem, aby přivolala výtah, v tu chvíli jí ale mladík z kapsy bundy vytáhl klíčky od auta.

Mladší ze sester chytla muže za ramena a strhla jej na zem. Druhá žena se mu pokoušela klíče z ruky vytrhnout, mladík se jim ale vysmekl, přeskočil schody v chodbě, vyběhl ven a nasedl do auta. Jeho majitelka se ale nehodlala vzdát, a když se jí nepodařilo vozidlo otevřít, protože se v něm muž zamkl, sedla si na kapotu. Když se ale auto začalo rozjíždět, raději seskočila.

Pachatel byl zadržen za necelé čtyři hodiny v Polsko, pár desítek kilometrů za státní hranicí, a to po krátkém pronásledování polskými policisty. Vzhledem ke státní příslušnosti dvaadvacetiletého muže a státu jeho zadržení s největší pravděpodobností předají karvinští kriminalisté spisový materiál právě polským policejním orgánům.

„Případ má šťastný konec. Majitelka o vozidlo nepřišla, obě ženy neutrpěly žádnou újmu na zdraví. Ale nemuselo to takto skončit,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková. „Je zcela pochopitelný stres vyvolaný možnou ztrátou vozidla, který ženám zajišťoval mobilitu. Ale v žádném případě nedoporučujeme bránit takovým způsobem majetek. Pachatel má oproti své vyhlédnuté oběti výhodu v přípravě a načasování útoku. Kromě momentu překvapení mu může také „nahrávat“ mladší věk, fyzická převaha či další faktory. Pamatujte, že vaše zdraví či dokonce životy jsou daleko důležitější než majetek,“ dodala.

Sdílejte článek