Společnost
23/02/2022 Petr Sobol

Jako v pohádce. Obnovený Malý svět techniky zve na Alenku v říši U6

Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích obnovil expozice a tuto sobotu (26. 2.) přivítá děti i dospělé speciálním programem znovuotevření s názvem „Alenka v říši U6“.

Dokážete najít Alenku a pomoct jí vrátit se domů? Máte kuráž na partii kroketu s živými plameňáky a ježky? Postavíte se červené královně a jejím strážím? Tým Malého světa techniky všechno tohle připravil. „Na návštěvníky čekají i partie živých šachů, bláznivý čajový dýchánek se šíleným kloboučníkem, obří housenka, mega karty nebo velikánské houby,“ popsala ředitelka Světa techniky Kateřina Bonito.

Od sobotní desáté hodiny dopoledne se příchozí dostanou přes vstup „králičí norou“ do říše divů U6. Následuje setkání s bílým králíkem a se stráží srdcové královny. Cestou si děti vyrobí polystyrenové srdce, které si pak u šíleného kloboučníka na bláznivém čajovém dýchánku nabarví . Můžou si vyrobit i králičí uši nebo vymalovat obrázek Alenky. S červenou královnou pak půjde o výhru při partii kroketu s živými plameňáky a ježky. S bílou královnou si návštěvníci zahrají obří šachy.

„U tajemné housenky si děti i dospělí procvičí mozky u logických hádanek a zazávodí v pytlích. Nakonec se všichni setkají s Alenkou a děti od ní dostanou sladkou odměnu,“ líčí finálovou část programu Jakub Švrček ze Světa techniky.

Malý svět techniky U6 bude otevřený od 10 do 18 hodin. V týdnu od 28. 2. do 4. 3. 2022, kdy mají školáci v Ostravě jarní prázdniny, bude otevřeno po celý týden, v dalším období pak vždy od úterý do neděle.

V Malém světě techniky U6 jsou k vidění historická obří dmychadla, která v současnosti obklopuje více než stovka interaktivních exponátů přibližujících hravou formou vědu a techniku. Expozice jsou inspirovány Julesem Vernem a jeho slavnými romány. Autorem původní proměny někdejší takzvané šesté energetické ústředny vítkovických hutí na Malý svět techniky U6 bylo studio Fránek Architects.

Letos ke konci roku bude Malému světu techniky deset let, a proto se chystá rozsáhlá obnova expozic, na kterou přispěje i Evropská unie.

Sdílejte článek