Sport
04/05/2023 Petr Sobol

Hvězda Vítkovic na odchodu?! Lakatoš koketuje s KHL

Dominik Lakatoš byl v posledních letech jedním z klíčových hráčů Vítkovic, se kterými letos došel do extraligového semifinále. V příštím ročníku ale může hrát jinde.

Šestadvacetiletý Lakatoš přišel do Vítkovic v roce 2019 po působení ve Zlíně a Liberci. Po dvou letech odešel do finské SaiPy, za tu ale odehrál jen patnáct zápasů a vrátil se do Ostravy.

V uplynulém ročníku posbíral dohromady i s play-off 53 bodů, naskočil i do dvou reprezentačních zápasů. V létě ale možná Vítkovice opustí.

Jak v podcastu Magazínu PATRIOT Po čuni! připustil vítkovický kouč Miloš Holaň, Lakatoš koketuje s KHL. „Má ve smlouvě klauzule, asi je pro něj velké lákadlo KHL. Budeme čekat, kdo se objeví na trhu, kdo ho bude chtít. Máme indicie od agenta, ale zatím nic není na stole. Bereme to, že je pořád náš hráč,“ řekl Holaň. „Bylo by to velké oslabení, on je specifický hráč. Umí se soupeřům nacpat pod kůži, je to střelec,“ dodal.

Podle Holaně může v Lakatošově rozhodování hrát roli rozhodování i postoj reprezentace, která produktivního útočníka nepozvala do přípravy na světový šampionát. „Může to být jeden z důvodů, možná je tam trošku zklamání, že se nedostal ani do širší nominace. Celou dobu se pohyboval nahoře, jaký je teď ale cíl, když se nedostal do reprezentace,“ přemýšlel Holaň.

Bývalý vynikající obránce, který si zahrál i v NHL, sám dříve po KHL pokukoval. „Když nebyla válka, byl to jeden z mých trenérských cílů. Chodili tam nejlepší hráči, byla tam obrovská kvalita. Ale já osobně bych tam teď v mých letech nešel. Mám tam přátele, i na Ukrajině. Je to otázka na každého hráče,“ vyjádřil se dvaapadesátiletý Holaň.

Celý rozhovor Jaroslava Baďury s Milošem Holaněm sledujte zde:

Sdílejte článek