Společnost
20/07/2016 Tomáš Svoboda

Holzer odejde, připustil Petržela. Kapitán Baníku míří do Sparty

Po středečním přípravném derby Baníku s Vítkovicemi, které se symbolicky odehrálo na fanoušky oblíbených ostravských Bazalech, připustil kouč Vlastimil Petržela, že se blíží odchod další opory mladého týmu. Po "útěku" Filipa Kaši do Žiliny má klub opustit také dvacetiletý kapitán Daniel Holzer.

V případě mládežnického reprezentanta, který za Baník od roku 2012 v lize odehrál 69 zápasů a vstřelil pět gólů, se už dříve spekulovalo o zájmu Liberce, v poslední době však vstoupila do hry pražská Sparta.

„Odejde v každém případě. Dneska neměl hrát, ale chtěl jsem, aby se s ním diváci trošku rozloučili a aby ho pak nevypískali, až sem přijede se Spartou. To si nezaslouží,“ řekl Petržela po utkání, které skončilo výhrou baníkovců v poměru 3:1.

Jak velká ztráta bude Holzerův odchod pro znovu se tvořící mladý mančaft? „Velká, měl jsem ho jako syna. Když jsem přišel do Ostravy, Holzer občas hrál, občas nehrál. Teď ke konci jara to byl náš nejlepší hráč. Musí se to ještě nějakým způsobem rozhodnout, ale myslím, že už to rozhodnuté je. Mluvil jsem se Ščasným (trenér Sparty, pozn. red.), který mi řekl, že ho chce,“ dodal kouč Baníku.

Ani citelné oslabení týmu však nic nemění na přesvědčení zkušeného stratéga, který neslevuje z cílů pro blížící se druholigovou sezónu. Je de facto smířen s tím, že mužstvo bude stát převážně na mladých odchovancích, kterým věří. „Postoupíme, jednoznačně. Jinak bych tady neseděl, nikdy neprohrávám předem,“ prohlásil Petržela.

Sdílejte článek