Byznys
01/12/2015 Jaroslav Baďura

Havířovský GrandPark uspěl v realitní soutěži

Domov pro seniory GrandPark Havířov získal Zvláštní cenu poroty v celostátní soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty. V 17. ročníku soutěžilo celkem 37 projektů v pěti kategoriích.

„Porota nehodnotila pouze architektonickou stránku objektu, ale zajímal ji náš domov jako celek. Velmi nás proto těší, že tento náš projekt získal ocenění právě za posun v kvalitě a rozsahu nabízených sociálních služeb v Moravskoslezském kraji,“ říká Ľubomír Vais, předseda představenstva společnosti EBM Partner, která je developerem a investorem projektu.

Domov pro seniory GrandPark Havířov byl otevřen v květnu letošního roku. Toto soukromé pobytové zařízení nabízí domov pro 150 klientů v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem. „GrandPark jsme nazvali Domovem, který žije. Znamená to, že našim klientům chceme umožnit poslední třetinu života co nejvíce opravdu prožít, nikoliv jen přežít či dožít,“ dodává ředitelka havířovského Domova Kateřina Michalíková.

Vzhledem k tomu, že zařízení je určeno pro seniory, jejichž soběstačnost je z různých důvodů snížena, budova je tomu architektonicky přizpůsobena. Samozřejmostí je bezbariérovost, barevné prvky usnadňující orientaci, co největší přístup světla v kombinaci s vhodným osvětlením. Klienti mají k dispozici také dostatek multifunkčních prostor pro širokou škálu terapií a aktivizačních programů. Významnou součástí celého areálu je terapeutická meditační zahrada.

Domov pro seniory v Havířově je prvním z řady GrandParků, na jaře 2016 bude otevřen další v Hradci Králově a o rok později v Praze Štěrboholích. „Naše populace stárne a postupně bude stále důležitější, aby lidé měli možnost prožít své stáří důstojně a bezpečně v příjemném prostředí. Rádi bychom jim v budoucnu takovouto možnost poskytli ve všech krajích,“ říká Ľubomír Vais.

Soutěž Nejlepší z realit – Best of Realty vznikla v roce 1999 a od svého založení mapuje a oceňuje nemovitosti realizované na území České republiky, které byly nově vybudovány či prošly zásadní rekonstrukcí. Jsou zde oceňovány projekty, které významným způsobem reprezentují úspěchy a schopnosti architektů, stavitelů, projektantů, developerů a v neposlední řadě i realitních agentů při jejich prodeji či pronájmu.

Sdílejte článek