Společnost
21/07/2016 Tomáš Svoboda

Fotbalová nostalgie: Na Bazaly se vrátilo kdysi slavné derby Baník vs. Vítkovice

Už jen k tréninkovým účelům fotbalistů ostravského Baníku slouží od loňského roku stadion Bazaly. Místo, na kterém se odehrála řada mimořádných zápasů, svou dávnou slávu alespoň na chvíli oprášilo středečním přípravným duelem, ve kterém se utkali baníkovci s městským rivalem z Vítkovic.

Na kdysi slavné derby, jehož poslední prvoligová kapitola se odehrála v sezóně 1993/1994, se přišly podívat téměř tři tisícovky fanoušků, což je počet na přípravné zápasy nevídaný.

Kulisu vytvořili vskutku důstojnou, a to bez ohledu na fakt, že proti sobě stáli dva účastníci nadcházející druholigové sezóny. Baník do ní po padesáti letech spadl, Vítkovice naopak po šestileté cestě z krajského přeboru přes divizi a třetí ligu do druhé nejvyšší soutěže postoupily.

A jaký byl vlastně návrat derby na Bazaly z hlediska atmosféry? „Na to se pokaždé těším, vždycky je tady atmosféra fantastická. Myslím si, že to Baníku může každý jenom závidět,“ komentoval dění na tribunách, kde fanoušci obsadili nejprve v prvním poločase hlavní tribunu a pak i místa v ochozech, kouč baníkovců Vlastimil Petržela.

Po nostalgické epizodě na stařičkých Bazalech se další vzájemný duel bude konat již v rámci Fotbalové národní ligy, a to 29. října na vítkovickém Městském stadionu, který nyní paradoxně slouží k mistrovským utkáním obou klubů. Domácím mužstvem bude v tomto případě formálně Baník.

Sdílejte článek