Společnost
03/11/2023 Petr Sobol

Důležitý den pro studenty, v Ostravě proběhne Veletrh středních škol

Ilustrační foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Téměř pět desítek škol se představí na Veletrhu středních škol, který se bude konat v Ostravě ve středu 8. listopadu.

V obchodním centru Futurum budou zástupci i žáci u svých stánků návštěvníkům k dispozici od 9 do 17 hodin. Akce bude volně přístupná pro žáky základních škol a jejich rodiče i ostatní zájemce.

„V Moravskoslezském kraji mají žáci devátých tříd základních škol skutečně velké množství možností. Kromě gymnázií nabízíme celou řadu perspektivních oborů na středních odborných školách. Máme z posledních let zkušenost, že jejich absolventi mají možnost získat dobré a atraktivní zaměstnání, zájem o ně mají firmy z oboru IT, automotiv, strojírenství a dalších. A samozřejmě platí, že absolventi středních odborných škol mají také možnost ve studiu pokračovat na vysoké škole,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který nad veletrhem převzal záštitu.

Veletrhu se zúčastní 47 středních škol a institucí, svůj stánek bude mít i Moravskoslezský kraj, který představí svou kampaň Řemeslo má respekt. Jejím cílem je podpořit technické a řemeslné vzdělávání, zvýšit prestiž řemesla a ve výsledku zlepšit úroveň a dostupnost řemeslné činnosti pro obyvatele regionu. Moravskoslezský kraj na veletrhu upozorní i na krajský stipendijní program pro středoškoláky vybraných oborů.

Další akce, na kterých střední školy prezentují své obory vzdělávání, se konají i v Havířově, Bruntále nebo Orlové. Jejich seznam a další informace jsou k dispozici na stránce Řemeslo má respekt.

Sdílejte článek