Společnost
09/09/2020 Jan Valtr

​Do Ostravy míří módní show a workshopy

Módní show FASHION STORM se z Opavy stěhuje do Dolní oblasti Vítkovic.

Ostravou se prožene módní bouře. Do města míří akce FASHION STORM zaměřená na regionální módu. V sobotu 19. září nabídne zajímavé workshopy, hosty ze světa módy i prodejní expozice. Večer pak vyvrcholí módní show.

Akce se z opavského kostela přesunula do industriálních Vítkovic. Nové kolekce představí v BrickHouse deset módních značek z Moravskoslezského kraje. Podle organizátorů budou převážně minimalistické a pokryjí širokou škálu oděvů.

Návštěvníci si prohlédnou jak hedvábné spodní prádlo, tak street fashion nebo velké večerní toalety. Kromě toho si poslechnou příběhy návrhářů a po celý den se jich budou moct zeptat na cokoliv ohledně módy.

Součástí programu budou také workshopy zaměřené na udržitelnost. „Zájemci si mohou s Věrou Hoškovou vyrobit bižuterii z plastových lahví nebo díky semináři Elišky Holbojové o základech střihů a šití vyzkoušet svůj talent v praxi,“ popisuje manažerka akce Pavla Švancerová.

Organizátoři lákají také na workshop o nanotechnologiích s Ladou Vyvialovou a přednášku cestovatele Davida Švejnohy. „Při svých cestách navštívil desítky různých přírodních národů v Africe, Asii a Jižní Americe. Zaměří se na módu, která pro nás může být často i šokující, ať už jde o destičky ve rtech, zářezy do kůže nebo žirafí krky,“ doplňuje Švancerová.

FASHION STORM zakončí módní show, která představí kolekce značek ARTGI, Feber Fashion, City Folklore, Dara bags, LA LUTE, Marva de Luxe, Stauder fashion, Verver a kolekce návrhářek Nikoly Zezulové a Lady Vyvialové.

„Už teď můžu slíbit překvapení, možná i trochu šok, což ale dnešní doba přináší. Takže proč to nepromítnout do módy, která může nálady ve společnosti skvěle reflektovat,“ představuje svou kolekci návrhářka Jitka Stauder stojící za značkou Stauder fashion.

Na molu se představí modelka Eva Jailers Kubienová nebo plus-size modelka Natálie Debnárová.

Vstupné na denní část je dobrovolné, na módní show od 18 hodin je 350 korun.

Sdílejte článek