Byznys
24/09/2020 Jan Valtr

​Do Ostravy míří 13. Setkání Patriotů MSK. Nabídne vizi pro kraj a inspiraci pro podnikatele

Moravskoslezští podnikatelé se sejdou 8. října v ostravském AKORDu - 13. Setkání Patriotů MSK chce propojit tamější podnikavce a probrat, kam by měl kraj směřovat v nové dekádě.

Organizátoři lákají na vystoupení čtyř inspirativních řečníků, networking a gastrofestival.

Třináctý ročník podnikatelské konference Setkání Patriotů MSK, kterou pořádá stejnojmenná nezisková organizace, se zaměří na vizi pro rok 2030.

„Zajímá nás, jak vidí novou dekádu úspěšní lidé našeho kraje a kam jsme se podle nich posunuli za uplynulých deset let,“ popisuje akci koordinátorka Patriotů MSK Lucie Buchwaldková.

Na 13. Setkání Patriotů MSK, které se uskuteční 8. října od 15:30 v ostravském AKORDu, vystoupí čtyři řečníci, kteří se s účastníky podělí o své příběhy a předají jim rady do podnikání.

O businessu v showbusinessu bude mluvit zpěvák Mirai Navrátil. Ačkoliv není přímo podnikatel, díky dobrému mentoringu a marketingu se mu podařilo prorazit hudebním trhu, který je vnímán jako silně konkurenční.

Každý rok navíc organizuje hudební festival ve Frýdku-Místku. S účastníky konference se podělí o své tipy, kde brát inspiraci, a ukáže jim, jak vypadá business model hudební kapely.

Devětatřicátý nejbohatší Čech podle žebříčku Forbes Martin Vohánka prozradí, jak překonávat pasti na cestě k padesátimiliardové firmě. Jeho firma Eurowag je úspěšná díky tomu, že ji dokázal ukočírovat i při rychlém růstu. Vohánka účastníkům poradí, kdy a jak je nutné změnit business model, aby s firmou udržel krok, a jak obchodní firmu transformovat v technologickou.

„Martinův příběh je neuvěřitelně inspirativní. Začínal jako pojišťovák, který obcházel paneláky v Mostu, a dnes je z něj jeden z nejbohatších Čechů, který na filantropii každoročně věnuje víc než čelo žebříčku,“ prozrazuje moderátor akce Jiří Till.

O tom, že lovebrandem může být i bojový sport, přesvědčí návštěvníky 13. Setkání Patriotů MSK majitel OKTAGON MMA Ondřej Novotný. Jako promotér vyprodává jednu arénu za druhou, marketing však podle něj zdaleka nekončí vyprodanou halou.

Začínající podnikatele pak zaujme vystoupení spoluzakladatele Supernovy Oskara Kořistky. Jeho start-up se jako jediná česká firma dostal do prestižního akcelerátoru v americkém Silicon Valley. Ve své přednášce se zaměří na zpeněžení podnikatelského nápadu a vytipování správného investora.

Organizátoři počítají se čtyřmi stovkami účastníků z řad podnikatelů a studentů. „Důležitou součástí akce je networking. Máme vlastní networkingový systém, který propojuje všechny zúčastněné,“ říká Buchwaldková.

Akci doplňuje slavnost lokálního kulinářství v podobě gastrofestivalu. „Nechtěli jsme mít anonymní raut. Místo toho jsme se rozhodli představit místní gastronomii, která teď potřebuje podpořit víc než kdy jindy,“ doplňuje Buchwaldková. 13. Setkání Patriotů MSK je otevřené všem, vstupenky lze koupit na webových stránkách Patriotů MSK. Pro studenty je připravena sleva.

Patrioti MSK jsou skupina podnikavých lidí, která se snaží zlepšit image Moravskoslezského kraje. Pomáhají proto místním podnikatelům rozvíjet se prostřednictvím vzájemného učení, sdílení zkušeností a předávání kontaktů. Jejich podnikatelská setkání navštívilo už 3 467 lidí.

Sdílejte článek