Společnost
17/06/2016 Jaroslav Baďura

Dnes to vypukne! Část Masarykova náměstí se proměnila v letní pláž

Na Masarykově náměstí již bylo navezeno 210 tun písku, u konce jsou i přípravy beachvolejbalového hřiště i dětského pískoviště i relaxační zóny s lehátky, houpacími sítěmi, sedacími vaky. Dnes v 10 hodin bude akce zahájena.

Od 10 hodin bude zahájen provoz letní kavárny CO KAFE, dětského koutku s pískovištěm, prodej ostravských stánkařů, o hudební doprovod se postará DJ TOBI.

V době od 10 do 14,30 můžete shlédnout beachvolejbalovou exhibici, mezi 11 a 16 hod. bude připravena dětská sportovní scéna s Decathlonem a kreativní dílnička.

V 15 hodin se uskuteční slavnostní zahájení a po něm bude následovat exhibiční miniturnaj sportovců HC Vítkovice Steel vs. FC Baník Ostrava. Od 19 do 21 hodin se uskuteční divadelní představení a poté afterparty.

„Akci jsme vymysleli jak jinak, než pro oživení centra, o které tolik usilujeme. Již loni jsme chtěli v bermě řeky Ostravice vytvořit písečnou pláž a relaxačně sportovní zónu na celé léto. Z důvodu protipovodňového ochrany nám byla povolena pouze jednodenní akce – Rozmarné slavnosti Ostravice. Po jejím úspěšném prvním ročníku jsme se však nezbavili myšlenky „písku“ a proto vznikl nápad přenést jej na Masarykovo náměstí, do místa zimního kluziště,“ uvedla starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová.

Již dnes je možné na adrese pisekvcentru@seznam.cz rezervovat beachvolejbalové hřiště. Hrát se bude již tuto sobotu a pak každý den od 9 do 22 hodin pokud bude příznivé počasí nebo nebude ohlášen doprovodný program.

Hřiště je zdarma. K dispozici bude uzamykatelná šatna, toalety a sprcha se studenou vodou na opláchnutí nohou. Za zapůjčení míče se vybírá záloha 100 Kč.

Písek v centru bude v centru Ostravy až do konce prázdnin a nabízet bude širokou škálu sportovních, kulturních i relaxačních aktivit. Ostravské letní večery budou ve znamení divadel, přednášek, autorských čtení a řady dalších kulturních akcí. V srpnu bude celý prostor předaný k dispozici Olympijskému parku, který zde bude mít jedno ze tří ostravských stanovišť.

Sdílejte článek