Nejnovější zprávy: Dva kamiony se srazily u Jablunkova, třetí spadl z návěsu Orel skalní s potomkem ve volné přírodě. Další vzácný důkaz návratu dravců!

Byznys

Další investice ostravské firmy ISMM. Od Bosch Termotechnika kupuje za desítky milionů její areál

​Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation rozjíždí v pořadí již pátý výrobní závod, tentokrát ve Městě Albrechtice na Krnovsku.

Majitel společnosti ISMM Miloslav Cváček. Foto: Vladimír Pryček

Společnost ISMM kupuje plně vybavený areál o rozloze téměř 4 hektarů od společnosti Bosch Termotechnika, která svou výrobu přesouvá do závodu v Krnově.

"Hodnota transakce dosahuje vyšších desítek milionů korun. Zahájení provozu se plánuje na 1. prosince 2021 a v první fázi bude přijato asi 30 nových pracovníků," říká majitel společnosti Miloslav Cváček.

V areálu se nachází 15 budov, kromě administrativní budovy a sociálního zázemí se převážně jedná o výrobní či skladové haly. Z hlediska technologického vybavení areál disponuje dvěma laserovými pálícími stroji s automatickým zakladačem, ohraňovacími lisy, plně vybavenou lisovnou, práškovou lakovnou a zhruba 50 svařovacími boxy.

ISMM rovněž pořizuje nové strojní vybavení v hodnotě deseti milionů korun. Jde zejména o CNC obráběcí centrum, tryskáč a srážeč hran.

"Výhledově může v areálu pracovat až 250 zaměstnanců, ISMM by se na plný stav chtěla dostat v horizontu několika málo let podle nárůstu businessu," uvádí Cváček.

Společnost ISMM Production & Business Cooperation je vlajkovou lodí ISMM Group Miloslava Cváčka. Skupina sdružuje celkem 6 společností, které dohromady zaměstnávají více než 500 pracovníků a generují obrat přes 1 miliardu korun.

Nový závod ve Městě Albrechtice však není jedinou akvizicí, která se v poslední době v rámci ISMM Group udála. Začátkem října 2021 došlo ke koupi středně velké společnosti Strojírna Jan Bacho v Dívčím Hradě, která nově nese název ISMM & Jan Bacho.