Společnost
30/12/2015 Jaroslav Baďura

Článek Magazínu PATRIOT inspiroval zaměstnance společnosti eCENTRE k rychlé sbírce

Výzva, která žádala dárce o teplé oblečení pro potřebné, zaujala některé zaměstnance společnosti eCENTRE a inspirovala je k rychlé předvánoční sbírce. "Ostravská Charita díky našim službám šetří desetitisíce korun a my se rozhodli jí pomoci i jinou cestou," řekla Alice Mazurková z eCENTRE, která rychlou sbírku zorganizovala.

Magazín PATRIOT zveřejnil výzvu ostravské Charity k darování telého oblečení potřebným 15. prosince – četli jste zde. Lidem z eCENTRE se podařilo ještě do Vánoc shromáždit řadu darů.

„Moc děkujeme všem, kteří se zapojili do naší rychlé předvánoční akce – sbírky zimního oblečení pro Šatník Charity Ostrava. Podařilo se posbírat zimní bundy, mikiny, dokonce i boty a deky, a měli jsme plné auto,“ uvedla Alice Mazurková.

„Pan Jiří Linart, vedoucí Azylového domu sv. Františka, kde jsme věci předávali, a jeho kolegové nám byli velmi nápomocni a my jsme moc rádi, že jsme mohli aspoň touto formou pomoci,“ dodala Alice Mazurková.

Při návštěvě Azylového domu jsme se dozvěděli, že tohle středisko má největší nouzi o boty, a to především pánské. A tak jsme se s Vendulou Velkovovou dohodly, že v lednu uspořádáme pro změnu sbírku bot. Moc děkuji magazínu PATRIOT, jehož článek nás inspiroval k této akci. Je nádherný pocit darovat věci tam, kde víte, že jsou životně důležité. Snad jsme aspoň pár lidem pomohli,“ dodala Alice Mazurková.

Společnost eCENTRE a Charita Ostrava jsou partneři již od května 2015, kdy charita začala nakupovat položky přes nákupní portál společnosti eCENTRE za ceny vysoutěžené z e-aukcí. „Od té doby nakoupila za více než 150 tisíc korun, což při průměrné úspoře kolem 20 procent oproti běžným cenám znamená, že ušetřila kolem 25-30 tisíc korun,“ dodala Alice Mazurková.

Sdílejte článek