Sport
12/04/2023 Petr Sobol

Češi budou hrát na MS 2024 v Praze, Slováci v Ostravě. Co vstupenky?

Hokejové mistrovství světa se v roce 2024 vrátí do České republiky. Šampionát bude, stejně jako v roce 2015, hostit společně s Prahou i Ostrava. Ta se stane „domácím“ místem slovenských hokejistů.

Světový šampionát se bude hrát v České republice od 10. do 26. května 2024. V každém městě budou bojovat týmy v osmičlenné skupině. Ostrava se tak může těšit na 28 zápasů ve skupinách a další dva čtvrtfinálové duely. Semifinále a boje o medaile bude hostit pražská O2 arena.

„Do zahájení soutěží sice zbývá více než rok, ale organizační výbor již intenzivně pracuje na přípravách. Naším cílem je co nejvíce se přiblížit veleúspěšné akci z roku 2015 a nabídnout divákům intenzivní sportovní zážitek. Jsem přesvědčený, že opět uspořádáme nezapomenutelnou hokejovou akci s dechberoucí atmosférou. Byli bychom rádi, aby se na ni znovu vzpomínalo ještě dlouho po jejím skončení,“ uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik.

Domácí reprezentace bude doma v Praze, v Ostravě budou zase působit Slováci. O kompletním složení skupin se rozhodne po konci letošního světového šampionátu, který se bude hrát v květnu ve Finsku a Lotyšsku.

Mistrovství světa 2015 navštívilo v Praze a Ostravě rekordních 741 tisíc fanoušků. „Jsme stále dáváni za vzor všem ostatním. O to je to nyní větší výzva. Máme ambici se tomu číslu přiblížit. Zase chceme poskytnout lidem fantastický turnaj,“ řekl prezident organizačního výboru šampionátu Petr Bříza.

Představeno bylo také logo turnaje, kterým je kombinaci puku se smajlíkem na červeném pozadí. Vstupenky se začnou prodávat na podzim. Nejprve v balíčcích a na začátku roku 2024 půjdou do prodeje také lístky na jednotlivá utkání. Ceny zatím stanoveny nebyly. „Vstupenky chceme poskytnout co nejširšímu hokejovému publiku a zaplnit obě haly na všechna utkání. Divákům bychom rádi nabídli maximální hokejový zážitek. Aktuálně dokončujeme jednání se zástupci ticket operátorů a arén o formě prodeje,“ oznámil Bříza.

Otázkou je, co by s cenami lístků udělalo plánové zvýšení DPH na sportovní a kulturní akce. „Určitě by to zásah byl. Zatím o tom ale nejsme na sto procent informování. Připravujeme se na všechny možnosti a scénáře,“ dodal generální sekretář organizačního výboru MS Vladimír Šafařík.

Sdílejte článek