Společnost
25/11/2022 Petr Sobol

Byty, kanceláře i obchody. V centru Ostravy začala výstavba polyfunkčního domu VÁCLAV

V centru Ostravy na Kostelním náměstí začala realizace první etapy polyfunkčního domu VÁCLAV. Objekt nabídne byty, kancelářské prostory a komerční jednotky na ploše 4424 metrů čtverečních.

Developerem projektu za 300 milionů korun je skupina ANTRACIT, generálním dodavatelem realizované etapy ostravská stavební společnost HSF System.

Na rezidenčním a kancelářském projektu Polyfunkční dům VÁCLAV byly v listopadu 2022 zahájeny přípravné práce a archeologický průzkum. První etapa dále zahrnuje přeložku veřejného osvětlení a vodohospodářské stavby. Výstavba samotného objektu by měla začít v roce 2024. Předpokládaný termín dokončení projektu je v roce 2026.

Polyfunkční dům je moderní budova doplňující městský blok v srdci historického jádra Ostravy. Je umístěn v těsné blízkosti centrálního Masarykova náměstí a nejstaršího ostravského kostela svatého Václava. Hmota objektu citlivě respektuje hlavní vstup kostela," popisuje prestižní lokalitu Jan Hasík, jednatel developerské skupiny ANTRACIT.

Projekt Polyfunkční dům VÁCLAV na Kostelním náměstí v centru Ostravy nabídne 16 bytových jednotek na celkové ploše 1333 metrů čtverečních včetně 76 parkovacích míst, prémiové kancelářské prostory na celkové ploše 2492 metrů čtverečních a obchodní prostory na celkové ploše 599 metrů čtverečních.


Vizualizace: se souhlasem Crest Communications Ostrava

„Vzhledem k okolní zástavbě bude celý polyfunkční objekt členěný do menších a výškově odstupňovaných částí tak, aby jeho vzhled odpovídal přirozené různorodosti okolní zástavby v centru města,“ doplňuje Tomáš Kosa, místopředseda představenstva stavební společnosti HSF System.

Proluka na Kostelním náměstí v centru Ostravy je jádrovou oblastí, která je určená k zástavbě rezidenčními nebo administrativními objekty nebo prostory určenými pro občanskou vybavenost. Polyfunkční dům vyroste na místě vzniklém asanací původních městských domů a napojí se na stávající a navrhovanou infrastrukturu.

Developerem projektu Polyfunkční dům VÁCLAV je česko-slovenská skupina ANTRACIT. Generálním dodavatelem aktuálně realizované etapy je stavební společnost HSF System. Za architektonickým návrhem polyfunkčního domu stojí ARKOS s.r.o.

Sdílejte článek