Bukarts do Komety? Vítkovice vyvrátily spekulace. Co Mueller?

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také v minulých dnech nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci, kteří jsou spojeni s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Bukarts do Komety nepůjde

V posledních dnech se hokejovým prostředím šířily “zaručené” zprávy o odchodu lotyšského reprezentačního útočníka Robertse Bukarste z Vítkovic do Komety. Vedení ostravského celku ale v úterý veškeré spekulace vyvrátilo a s Bukartsem, který je nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem týmu, podepsalo víceletý kontrakt. Vítkovice také znovu odmítly údajný odchod amerického kanonýra Petera Muellera.

„Nerozumím tomu, odkud se tyto spekulace berou. Ale není to pravda. Já mám ve Vítkovicích platnou dvouletou smlouvu. Jsem tady spokojený, máme silný tým a věřím, že s ním můžeme dokázat velké věci. Spokojení jsme i celá rodina tady v Ostravě. Osobně mám navíc radost, že i Roberts Bukarts tady podepsal novou smlouvu, takže naše vzájemná spolupráce může pokračovat. Opravdu nemám důvod odcházet pryč,“ řekl Mueller pro klubový web Vítkovic.

Lakatoš v reprezentaci

Další vítkovický útočník Dominik Lakatoš byl odměněn za výborné výkony a odbyl si letošní reprezentační premiéru. Pětadvacetiletý forvard odcestoval na Švédské hokejové hry, bodovou formu z extraligy si ale na mezinárodní scénu nepřenesl. V duelu se Švédy zaznamenal jednu asistenci, proti Finům už nebodoval a proti Švýcarům ani nehrál.

Coufal pomohl k remíze s Chelsea

Vladimír Coufal pokračuje ve zlepšených výkonech. V posledním duelu pomohl svému West Hamu k důležitému bodu v utkání s Chelsea (1:1). Reprezentační bek z Ludgeřovic byl na hřišti opět celých devadesát minut. Vyfasoval jednu žlutou kartu, taky se však podílel na na vyrovnávacím gólu svého celku.

Vaclík nedochytal

Třiatřicetiletý reprezentační gólman, který kdysi působil i ve Vítkovicích, má za sebou tři starty v barvách druholigového anglického Huddersfieldu. V úvodních dvou startech jeho nový tým remizoval a o víkendu prohrál s Wiganem. Tomáš Vaclík však utkání nedochytal a v 61. minutě odstoupil.

Pavlenka je oporou

Německé Brémy dokázaly v minulých bundesligových kolech porazit Wolfsburg a Stuttgart. O víkendu Werder chtěl doma obrat i Dortmund, favorizovaná Borussia ale žádné překvapení nedopustila a vyhrála 2:0. Porážce nezabránil ani bývalý gólman Baníku Jiří Pavlenka, který držel neprůstřelnost 67 minut.