Byznys
10/12/2020 ČTK

Brose CZ mění strukturu, dosavadní šéf Niclas Pfüller odchází do severní Ameriky

Výrobce automobilových komponentů Brose CZ, který má v česku výrobní závody v Kopřivnici na Novojičínsku a Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, změnil svou organizační strukturu.

Namísto společného ředitele bude mít každý závod vlastní vedení. Za společnost Brose CZ to sdělila Kateřina Krumpochová.

Ředitelem závodu v Kopřivnici se stává Petr Zajaroš, který tam dosud byl ředitelem výroby. "Kopřivnický závod je největším výrobním závodem skupiny Brose a získal v rámci skupiny status takzvaného vedoucího závodu, což znamená, že se zde připravují pilotní projekty, které se následně implementují v dalších lokacích Brose na světě," uvedla Krumpochová. Závod má přes 2100 zaměstnanců.

Ředitelem závodu v Rožnově pod Radhoštěm s téměř 700 zaměstnanci bude Vladimír Obůrka, jenž byl dosud ředitelem výroby zámků. "Kromě výroby působí v obou závodech také vývojové týmy, které jsou přímo řízeny německou centrálou," uvedla Krumpochová.

Prokuristou a personálním ředitelem zůstává Petr Skoček, který se navíc stává vedoucím lokace Brose CZ a zodpovídá za oblasti specifické pro Česko, tedy například za interní a externí komunikaci a správu budov.

"V rámci Brose CZ vzniklo také Evropské středisko sdílených služeb (BSC), které povede dosavadní obchodní ředitel a prokurista Andreas Denninger. Středisko působí z Kopřivnice a Ostravy a poskytuje sdílené služby v oblasti evropských financí, controllingu, nákupu, administrativy a globálního IT," uvedla Krumpochová. Ve středisku pracuje více než 100 zaměstnanců, příští rok se má rozrůst a přestěhovat do nových prostor v Ostravě.

"Dosavadní generální ředitel a jednatel společnosti Niclas Pfüller po téměř 12 letech v Brose CZ odchází do Brose Severní Amerika, kde bude zastávat pozici provozního ředitele a bude mít na starosti celkem 10 výrobních závodů v USA, Kanadě a Mexiku a centrální logistiku a technologie," uvedla Krumpochová.

Během působení Pfüllera v Česku se firma podstatně rozrostla a počet jejich zaměstnanců se zvýšil z necelého 1000 na nynějších více než 3000.

Brose CZ vyrábí přední a zadní struktury sedadel, zámkové systémy a elektromotory, díly dodává řadě světových automobilových značek.

Tržby firmy z prodeje výrobků a služeb v roce 2019 činily 16,9 miliardy korun (v roce 2018 to bylo 18,3 miliardy) a čistý zisk 353,9 milionu korun (předloni 933,8 milionu).

Brose se sídlem v Německu patří mezi největší rodinné firmy na světě působící v automobilovém průmyslu.

Má přibližně 25.000 zaměstnanců v 65 závodech ve 24 zemích. Společnost Brose CZ je největším výrobním závodem celé skupiny Brose.

Sdílejte článek