Nejnovější zprávy: Lidé se snaží vymýšlet stále nové způsoby, jak se v horách zranit, nebo zabít, říká záchranář Běžkař (63) zemřel po kolapsu na Bruntálsku

Byznys

Brose CZ mění strukturu, dosavadní šéf Niclas Pfüller odchází do severní Ameriky

Výrobce automobilových komponentů Brose CZ, který má v česku výrobní závody v Kopřivnici na Novojičínsku a Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, změnil svou organizační strukturu.

Niclas Pfüller. Foto: spcr.cz

Namísto společného ředitele bude mít každý závod vlastní vedení. Za společnost Brose CZ to sdělila Kateřina Krumpochová.

Ředitelem závodu v Kopřivnici se stává Petr Zajaroš, který tam dosud byl ředitelem výroby. "Kopřivnický závod je největším výrobním závodem skupiny Brose a získal v rámci skupiny status takzvaného vedoucího závodu, což znamená, že se zde připravují pilotní projekty, které se následně implementují v dalších lokacích Brose na světě," uvedla Krumpochová. Závod má přes 2100 zaměstnanců.

Ředitelem závodu v Rožnově pod Radhoštěm s téměř 700 zaměstnanci bude Vladimír Obůrka, jenž byl dosud ředitelem výroby zámků. "Kromě výroby působí v obou závodech také vývojové týmy, které jsou přímo řízeny německou centrálou," uvedla Krumpochová.

Prokuristou a personálním ředitelem zůstává Petr Skoček, který se navíc stává vedoucím lokace Brose CZ a zodpovídá za oblasti specifické pro Česko, tedy například za interní a externí komunikaci a správu budov.

"V rámci Brose CZ vzniklo také Evropské středisko sdílených služeb (BSC), které povede dosavadní obchodní ředitel a prokurista Andreas Denninger. Středisko působí z Kopřivnice a Ostravy a poskytuje sdílené služby v oblasti evropských financí, controllingu, nákupu, administrativy a globálního IT," uvedla Krumpochová. Ve středisku pracuje více než 100 zaměstnanců, příští rok se má rozrůst a přestěhovat do nových prostor v Ostravě.

"Dosavadní generální ředitel a jednatel společnosti Niclas Pfüller po téměř 12 letech v Brose CZ odchází do Brose Severní Amerika, kde bude zastávat pozici provozního ředitele a bude mít na starosti celkem 10 výrobních závodů v USA, Kanadě a Mexiku a centrální logistiku a technologie," uvedla Krumpochová.

Během působení Pfüllera v Česku se firma podstatně rozrostla a počet jejich zaměstnanců se zvýšil z necelého 1000 na nynějších více než 3000.

Brose CZ vyrábí přední a zadní struktury sedadel, zámkové systémy a elektromotory, díly dodává řadě světových automobilových značek.

Tržby firmy z prodeje výrobků a služeb v roce 2019 činily 16,9 miliardy korun (v roce 2018 to bylo 18,3 miliardy) a čistý zisk 353,9 milionu korun (předloni 933,8 milionu).

Brose se sídlem v Německu patří mezi největší rodinné firmy na světě působící v automobilovém průmyslu.

Má přibližně 25.000 zaměstnanců v 65 závodech ve 24 zemích. Společnost Brose CZ je největším výrobním závodem celé skupiny Brose.