Společnost
25/10/2021 Petr Sobol

Bohumín chystá saunovou noc. Nabídne saunové ceremoniály, masáže i noční koupání

Teplé dny jsou pro letošek definitivně pryč a o slovo se hlásí sauny. Vrcholem podzimní sezony v bohumínském aquacentru bude Podzimní saunová noc, která se uskuteční v pátek 5. listopadu.

Poprvé návštěvníci Bosporu strávili noc saunováním na začátku roku 2018. Od té doby si lidé akci oblíbili a pravidelně atakovali její maximální kapacitu sta účastníků. I na začátku listopadu očekávají organizátoři slušný zástup odhalených těl. „Už nyní, dva týdny před akcí, máme prodáno přes 40 vstupenek," informoval ředitel Bosporu Jan Resler.

Za 690 korun dostanou jejich majitelé balíček zážitků obsahující saunové ceremoniály, masáže, peelingové a metličkové procedury či noční koupání při svíčkách. „Program je stejný jako v minulých letech, tak jak si jej lidé oblíbili," zmiňuje Resler. Saunová noc začíná ve čtvrt na deset večer a protáhne se až do druhé hodiny ranní, v ceně je i občerstvení a welcome drink.

Kdo není přítelem podobných masových" akcí, může si saunové ceremoniály užít i v méně zahlcených termínech. Bospor od října nabízí pravidelná setkání se saunovými mistry v pondělí, středy a pátky vždy od 19 hodin. „Ceremoniály u nás neprovádějí plavčíci, ale opravdoví profesionálové, které jsme si pro tyto účely najali," podotýká šéf Bosporu. Přednostní vstup do srubové sauny si mohou zájemci přikoupit na pokladně aquacentra jen za 20 korun.

Saunový svět bohumínského aquacentra ročně navštíví desetitisíce lidí. V rekordním roce 2019, kdy ještě nebyly volnočasové aktivity nijak narušovány pandemií koronaviru, do něj zavítalo 43 tisíc návštěvníků. K dispozici mají finskou, parní, sudovou i srubovou saunu i nově zrekonstruované infrakabiny. Nabídku doplňuje Kneippův chodník, zážitkové sprchy, nebo vyhřívaný venkovní whirlpool.

Sdílejte článek