Cestování
01/02/2023 Petr Sobol

Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Přes 1,3 miliardy korun utratili loni návštěvníci v Beskydech. Bezmála 460 tisíc lidí se v horách ubytovalo, a to jak v hotelích, tak i u individuálních ubytovatelů.

Počet ubytovaných v hotelích vzrost o 5,5 procenta, množství přenocujících v menších ubytovacích kapacitách o 15 procent proti roku 2019, který se jako poslední předcovidový bere za základnu pro srovnání. „Beskydy-Valašsko Card, tedy bonusovou kartu pro pobyt, služby a atraktivity, využilo loni o 17,5 procenta klientů horských zařízení více než v roce 2019,“ doplnila ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko Monika Konvičná.

Podle ní se podařilo společně s podnikateli a provozovateli dohodnout rozšíření původní Beskydy Card na Beskydy-Valašsko Card. Přibyly také nové produktové balíčky pro cestovní ruch a pro letošní lyžařskou sezonu i společný skipas, na kterém se dohodli a podílí provozovatelé sedmi ski areálů v Beskydech a na Valašsku.

Pokud si chtějí lidé v Beskydech pobyt zpestřit, mohou se řídit i nově udělenými Cenami cestovního ruchu turistické oblasti Beskydy-Valaško. Z celoročně přístupných atraktivit si ocenění odnesly Umělecké vyhlídky a ulička Františka Palackého v Hodslavicích a Řemeslný pivovar Ogar v Kunčicích pod Ondřejníkem.

O těchto, ale i dalších lákadlech, se mohou zájemci snadno informovat na specializovaném portálu. Najdou tam mimo jiné náměty na trasy a tematické pobyty, k čemuž si lze jednoduše přes QR kód stáhnout do smart telefonu některou z map pro 53 výletů s popisem, uvedením zajímavostí na trase a informacemi o dalších službách. Speciálně pro Beskydy navíc funguje ještě systém on-line rezervace hotelového ubytování, který se i letos dále rozvíjí.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama