Ženu v Klokočově na Opavsku těžce popálil v obličeji výbuch kotle

8.3.2016 04:19 Společnost 0

K vážně zraněné ženě vyjížděli dnes záchranáři dnes v Klokočově na Opavsku.

Ženu v Klokočově na Opavsku těžce popálil v obličeji výbuch kotle

Ilustrační foto: Záchranáři

Exploze při manipulaci s kotlem a popálení bylo zdravotnickým operátorům nahlášeno z obce Klokočov po půl desáté dopoledne. Na místo události vyslali posádku rychlé lékařské pomoci ze stanoviště ve Vítkově. Ta dorazila na pomoc během šesti minut od nahlášení.

„Devětadvacetiletá žena přikládala do kotle na tuhá paliva, přičemž došlo k prudkému vznícení těkavých látek a exploze ji zasáhla. Lékař u postižené zjistil popáleniny v oblasti obličeje, horních a dolních končetin,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Obtíže svědčily také pro zasažení dýchacích cest. Pacientka byla při vědomí, musely jí však být podány léky, poté provedena intubace a připojení k přístrojem řízené ventilaci.

„Tým záchranářů se postaral o popálené plochy a následně zajistil přepravu pacientky do ostravské Fakultní nemocnice. Předána byla do péče lékařů popáleninového centra,“ dodal Humpl.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.