Zaměstnancům ArcelorMittalu Ostrava vzrostou mzdy o 1140 korun

3.1.2018 11:48 Byznys 0

Zaměstnancům hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) vzroste tarifní složka mzdy i s náhradami průměrně o 1140 korun.

Zaměstnancům ArcelorMittalu Ostrava vzrostou mzdy o 1140 korun

Ilustrační foto: ArcelorMittal

Pracovníci dostanou i jednorázovou odměnu v průměrné výši 9200 korun na zaměstnance. Kolektivní smlouvu podepsalo vedení firmy a odboráři, sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

V roce 2016 činil v podniku průměrný výdělek bez platů managementu 35.104 korun. V celém Moravskoslezském kraji to ve stejném roce bylo průměrně 25.171 korun.

„V platnosti pro letošní rok zůstal i komplexní systém sociálních výhod a benefitů, k nimž patří například týden dovolené navíc, příspěvky na penzijní a životní pojištění až 1800 korun měsíčně, zvláštní odměny při pracovních výročích, narození nebo osvojení dítěte, na zdravotní pobyty dětí a při odchodu do důchodu,“ uvedla mluvčí.

Mezi výhodami, které zaměstnanci huti mohou využívat, jsou také rekondiční lázeňské pobyty a zdravotní programy, finanční výpomoc v těžkých životních situacích nebo bezúročné půjčky na bydlení. „Firma také přispívá na závodní stravování a na sportovní a kulturní vyžití jak zaměstnanců, tak jejich dětí,“ uvedla mluvčí.

Společnost ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi téměř 7000 zaměstnanců. Ročně vyrábí přes dva miliony tun oceli zejména pro stavebnictví a strojírenství. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí.

V roce 2016 vytvořil AMO čistý zisk 1,308 miliardy korun, o 1,017 miliardy vyšší než o rok dříve. Tržby firmě klesly meziročně o 1,807 miliardy na 28,786 miliardy korun. Podnik patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.