Nejnovější zprávy: Senátor Nytra: Ostrava spí, podívejte se, kde je Brno nebo Katowice Policie pátrá po uprchlém vězni z Ostravy

Společnost

Vánoce v létě? Ano, Ostravané si mohou vybrat vánoční výzdobu Nové radnice!

Stejně jako v předchozích letech mohou také v letošním roce Ostravané rozhodnout o tom, jakou vánoční a novoroční výzdobu bude mít Nová radnice a Prokešovo náměstí v následujících dvou letech.

„Prostřednictvím internetové ankety mohou zájemci vybírat ze dvanácti anonymně zveřejněných variant tu nejzdařilejší,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Jednotlivé návrhy vánočních výzdob jsou k vidění na webu města Ostravy. Z jedné IP adresy lze hlasovat jedenkrát denně a termín uzávěrky veřejné ankety, která se poprvé konala už před sedmi lety, je 31. srpna.

Vítězná dekorace bude radnici a náměstí zdobit příští dva roky. V rámci letošních vánočních a novoročních svátků tam bude umístěna od 25. listopadu 2017 do 6. ledna 2018.

Nabídková cena pro realizátory výzdoby nemá překročit částku 1,5 milionu korun bez DPH. Cena zahrnuje montáže a instalaci, pronájem, demontáž a uskladnění. Podmínkou je použití světelné technologie LED s využitím světelných efektů „flash“, které vytvářejí třpytivý efekt dekorace.

Foto dne